poniedziałek, 25 września 2023r.

Czym jest fotoodmładzanie T3 i kiedy warto po nie sięgnąć?

photo 1500917293891 ef795e70e1f6ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Fotoodmładzanie to jedna z metod walki z oznakami starzenia skóry. Zabiegi laserowe pozwalają na skuteczne opóźnienie objawów, jak również dają możliwość poprawiania wyglądu skóry twarzy i widocznego odmłodzenia. Zabiegi laserowe dają podobne efekty do peelingu lub mikrodermabrazji. Są jednocześnie nieinwazyjne i nie występuje po nich efekt złuszczania naskórka.

Tu warto wyróżnić jeden z rodzajów laserowego zabiegu, czyli fotoodmładzanie metodą T3. Podczas zabiegu światło lasera głęboko wnika w skórę. W rezultacie następuje pobudzenie włókien kolagenowych, a tym samym skóra staje się bardziej jędrna.

Fotoodmładzanie T3 – jak wygląda zabieg?

Aktywność fibroblastów produkujących kolagen w skórze właściwej z czasem zanika. To przekłada się ma mniejszą grubość włókien kolagenowych odpowiadających za napięcie skóry. Fotoodmładzanie T3 skutecznie poprawia te właściwości.

Zacząć warto od wyjaśnienia oznaczenia T3 w metodzie fotoodmładzania laserowego. Jest to technologia trzech T:

  • Tightness – odpowiada za napinanie skóry;
  • Tone – za koloryt;
  • Textur – za wygładzenie skóry.

Zabieg metodą T3 wykonywany jest za pomocą lasera neodymowo-yagowego, który umożliwia głęboką penetrację promienia w skórę twarzy. Powoduje jej odpowiednie napięcie, wygładzenie i poprawienie kolorytu.

Dla kogo zabieg fotoodmładzania metodą T3?

Nie ma wyraźnych przeciwwskazań w wykonywaniu zabiegów fotoodmładzania. Każda osoba, która dostrzega pierwsze oznaki starzenia może, po uprzedniej konsultacji dermatologicznej, zdecydować się na fotoodmładzanie. Metoda T3 jest doskonałym sposobem na pierwsze zmarszczki, przebarwienia, widoczne pory lub rozszerzone naczynka. Zabieg ten wyrównuje twarz po przebytym trądziku.

Fotoodmładzanie T3 to szybki i prosty zabieg, z którego skorzystać mogą osoby zabieganie i nie mające czasu na bardziej czasochłonne zabiegi kosmetyczne.

Efekty laserowego fotoodmładzania T3

Pobudzenie fibroblastów w głębokich warstwach skóry powoduje wzmożenie produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Dzięki temu poprawia koloryt skóry i przywraca je blask, co szczególnie widoczne jest przy cerze ziemistej i poszarzałej. Podczas zabiegu zwężają się pory skórne i rozjaśniają przebarwienia, a nawet piegi.

Laserowe fotoodmładzanie warto zacząć już przy pierwszych oznakach starzenia. Dzięki zastosowaniu lasera Nd-YAG zabieg przebiega szybko i jest bezbolesny. Wyraźne efekty widoczne są już w kilka godzin po wizycie u kosmetyczki. Przy odpowiedniej pielęgnacji i stosowaniu dopasowanych kosmetyków możliwe jest ich utrzymanie przez dłuższy czas.

Może spodobać Ci się również:

photo 1467643143427 3ceb4e1ea2d5cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxzdWl0JTIwZ3JlZW58ZW58MXwwfHx8MTY0MjQxNzY0NQixlibrb 1.2.1q80w1080

Romantycznie i z klasą, czyli jaki garnitur wybrać do ślubu?

1 marca 2022

Garnitur ślubny to jedna z najważniejszych decyzji pana młodego. Niewątpliwie tak samo jest istotna, jak wybór kreacji panny młodej. Również w tej kwestii pan młody może mieć olbrzymi zawrót głowy,…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca