sobota, 25 marca 2023r.

Gdzie szukać mieszkania na sprzedaż?

unnamed file 1

Znalezienie mieszkania na sprzedaż wcale nie jest takim prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Chociaż ofert jest dużo, żeby wybrać spośród nich takie lokum, które będzie nam odpowiadać zarówno pod względem metrażu, standardu, rozmieszczenia pomieszczeń, jak i ceny, trzeba się nieźle napocić. Gdzie szukać nieruchomości? Czym się kierować podczas wyboru mieszkania?

Tanie mieszkania?

W pierwszej kolejności trzeba dobrze zorientować się na rynku nieruchomości i nie dać nabić się w butelkę, nie akceptujmy zbyt wygórowanych cen, nie przepłacajmy za mieszkania. Choć nieruchomości są drogie i ich ceny nadal idą w górę, to nie można dać się zwariować. Dużo większe możliwości, jeżeli chodzi o elastyczność pod względem ceny, mają mieszkania z rynku wtórnego, w tym wypadu trzeba jednak bardzo dokładnie oszacować koszty związane z remontem.

Gdy zależy nam na zakupie mieszkania z rynku pierwotnego, ceny będą raczej podobne. Warto sprawdzić oczywiście koszty mieszkania na sprzedaż Lublin 2 pokoje u różnych deweloperów, przeanalizować zalety i wady wybranego lokum. Kluczowe jest też sprawdzenie wiarygodności i wypłacalności dewelopera. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się także nieruchomości oddane na licytacje komornicze, przy czym trzeba dysponować odpowiednią ilością gotówki. 

Gdzie szukać ofert sprzedaży nieruchomości?

Najlepszym źródeł jest oczywiście internet. W sieci jest zdecydowanie najwięcej ofert sprzedaży nieruchomości zarówno mieszkań z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Oczywiście ceny będą zależeć przede wszystkim od lokalizacji mieszkania.

Decydując się na nieruchomość z rynku pierwotnego, nie ma sensu liczyć na obniżki, chociaż czasami zdarza się tak, że deweloper oferuje mieszkanie, które się nie sprzedało po nieco niższej cenie. W tym wypadku najczęściej nieruchomość ma wadę, która skutecznie odstraszyła kupujących. Niekiedy jest to mało praktyczny układ pomieszczeń, innym razem mało światła dziennego wpadającego do wnętrza, czy lokalizacja na parterze.

Czy się kierować podczas zakupu mieszkania?

Decydując się na zakup mieszkania, trzeba mieć na uwadze wiele ważnych czynników. Najważniejsza będzie oczywiście lokalizacja, od której w dużej mierze zależy zazwyczaj cena nieruchomości. Nie można zapominać także o takich kwestiach, jak układ pomieszczeń, kondygnacja, wykończenie mieszkania, ilość światła, jaka wpada do wnętrza itp. 

Jeżeli planujemy zakup mieszkania z rynku pierwotnego, należy bardzo dokładnie prześledzić opinie o wybranym deweloperze. Sprawdźmy, jaki wyglądają jego poprzednie realizacje, czy jest wypłacalny oraz jakie opinie mają o nim poprzedni klienci. 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 10

Psycholog dla dzieci online — czy warto?

1 września 2021

Internet odgrywa w dzisiejszym świecie niezwykle istotną rolę. Niweluje bariery czasu i przestrzeni. Pozwala na porozumiewanie się ludzi z różnych części świata. Staje się też narzędziem pracy oraz rozrywki. Coraz…

Czytaj więcej