sobota, 25 marca 2023r.

Ile kosztuje garnitur szyty na miarę?

Ile kosztuje garnitur szyty na miarę?

Garnitur na miarę kojarzy się z idealnie dopasowanym strojem, wykonanym na zmówienie w zgodzie z wymiarami ciała klienta. Jednak określenie to może odnosić się w rzeczywistości do dwóch zjawisk – szycia pasowanego oraz szycia na miarę. W obu przypadkach nie jest to tani proces.

Jak wygląda szycie garnituru na miarę?

Szycie na miarę to dość długi i mozolny proces, gdyż zakłada powstawanie garnituru od początku do końca pod wymiar klienta oraz w zgodzie z jego oczekiwaniami. Wymiaga dokładnie spisanych wymiarów ciała klienta oraz szczegółowego wywiadu odnośnie kroju, rodzaju materiałów i kolorów.

Najczęściej wymaga to kilku spotkań z klientem, w trakcie których krawiec dowieduje się, czego oczekuje zamawijący. Ustalana jest ilość komponentów. Wybierany jest konkretny krój marynarki, spodni oraz kamizelki, a następnie ich materiał i kolor.

Krawiec ustala także na początku przeznaczenie garnituru oraz wszelkie zdobienia, a na końcu wymiary ciała. Proces szycia na miarę wykonywany jest w pełni ręcznie i trwa do kilkunastu tygodni (zazwyczaj między 8-12 tygodni).

Czym jest szycie pasowane?

Szycie pasowane to połączenie automatycznej produkcji wraz z ręcznym wykonaniem. W tym przypadku garnitur jest przygotowany maszynowo, a jego detale oraz dopasowanie ręcznie. Produkt tworzony jest w sposób zautomatyzowany, a poprawki oraz dokładne dopasowanie do wymiarów klienta są robione ręcznie później.

Klient jednak w dlaszym ciągu ma możliwość wyboru wszelkich istotnych elementów, jak komponenty, kolory czy materiał. Jednak proces szycia pasowanego przebiega znaccznie szybciej od szycia na miarę. Najczęściej trwa to do kilkunastu dni roboczych.

Ile kosztuje garnitur na miarę?

Na cenę ostateczną garnituru na zamówienie wpływa wiele czynników. W pierwszej kolejności znaczenie ma miejsce, czyli miasto oraz firma. Zazwyczaj w dużych miastach usługa jest droższa, a cena wzrasta wraz z renomą pracowni.

Kolejną istotną kwestią jest ilość elementów, wybór materiałów i potrzebna ich ilość oraz krój. Im więcej materiału lub skomplikowany krój, tym wyższa cena końcowa. Na ilość zużytego materiału nie mamy jednak większego wpływu, gdyż zależy to przede wszystkim od wymiarów ciała.

Koszt szycia pasowanego to zazwyczaj od 1500 do 3000 zł, ale cena może być także wyższa w zależności od wybranych materiałów. Z kolei szycie na miarę od podstaw to koszt najczęściej od 3500 zł i wzwyż. Wszystko zależy od cen materiałów oraz pracowni.

Podsumowując, cena garnituru na miarę zależy od wielu czynników i rozpiętość cenowa w temacie jest duża. Garnitur dobrej jakości (materiały i wykonanie) kosztuje od kilku do nawet kilkunastu tysięcy.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 5

Jaka pizza jest zdrowa? Sprawdzamy czy smaczna potrawa może wzmocnić nasz organizm

1 grudnia 2021

Lubią ją zarówno dzieci, jak i dorośli – smaczne ciasto pizzy zdobyło uznanie niemal na całym świecie. Niestety dietetycy i eksperci mają sporo zastrzeżeń odnośnie potrawy. Z pewnością nie jest…

Czytaj więcej