czwartek, 25 kwietnia 2024r.

Jak zamontować klimatyzator ścienny? Dobór jednostki ściennej

Jak zamontować klimatyzator ścienny? Dobór jednostki ściennej
Klimatyzacja to coraz bardziej popularne urządzenia. Z uwagi na upalne dni, a tym samym cieplejszy klimat zastosowanie takiego rozwiązania jest idealnym pomysłem. Pozostaje jednak pytanie. Jaki klimatyzator wybrać i jak go zamontować, żeby nie powodował żadnego zagrożenia?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

 Czy wybór klimatyzatora może stanowić dla klienta problem? Oczywiści, że tak! Odpowiedni wybór zależy od znajomości pewnych zagadnień. Co więcej, najlepiej, jeśli ktoś nam w tym doradzi. Warto też zwrócić uwagę na to, czy dystrybutor klimatyzatorów posiada dobre opinie. W innym przypadku zakup może być nietrafiony.
Jednym z najlepszych, który cieszy się sporym zainteresowaniem, jest dystrybutor gree. Istnieje on na rynku od przeszło 20 lat. Świadczy to tylko o tym, że firma ta oferuje urządzenia wysokiej jakości.
Wielu producentów wytwarza coraz to nowocześniejsze technologie. Dystrybutor pomp ciepła lub innych urządzeń pracuje nad takimi rozwiązaniami, które zadowolą każdego.

Jakie wykonać pierwsze kroki?

 Jeśli już cały sprzęt zostanie rozpakowany i sprawdzony, czy nic nie jest uszkodzone, można przystąpić do dalszych czynności. Przed montażem trzeba dokładnie wymierzyć miejsce, w którym ma się znajdować klimatyzator. Instrukcja dołączona do urządzenia zawiera dokładne wymiary, jakie mają oddzielać urządzenie od sufitu, ściany i podłogi. Tak samo to wygląda, gdy mamy gree dystrybutor.
Do dalszych prac konieczna będzie wiertarka, aby wywiercić otwory w ścianie, gdzie będą prowadzone kable łączące z jednostką zewnętrzną. Wszystko to, trzeba wykonać jeszcze przed ostatecznym zawieszeniem klimatyzatora wewnątrz pomieszczenia. Ostatni krokiem tuż po zamontowaniu urządzenia wewnętrznego jest wyprowadzenie kabli na zewnątrz, gdzie czeka nas kolejny etap.

Montaż na zewnątrz, o czym warto pamiętać?

 Każdy z producentów określa, w jakich konkretnych miejscach mają się one zajmować. Ważne jest, żeby się do tych wskazówek stosować. Samodzielna decyzja o ewentualnym innym miejscu może rodzić nieprzyjemne konsekwencje.
Najczęstsze lokalizacje to ściana na budynku lub dach. Mniej znaną opcją jest balkon, ale i to miejsce świetnie się sprawdzi. Kluczowym elementem na tym etapie jest prawidłowe przykręcenie specjalnych nóżek/ stojaków, na których będzie się znajdowało urządzenie. Tutaj również istotne jest przestrzeganie odległości.
Następnie podłączamy odpływ skroplin i dwie rurki będące częścią przewodu freonowego. W momencie, kiedy wszystko jest już na swoim miejscu kolej na odpowietrzenie i sprawdzenie, czy wszystko jest szczelne. Koniecznie trzeba też usunąć wilgoci.

 

Może spodobać Ci się również:

Outsourcing rekrutacji - co należy wiedzieć?

Outsourcing rekrutacji – co należy wiedzieć?

27 lipca 2020

Wśród przedsiębiorców coraz popularniejsze staje się zlecanie pewnych czynności tradycyjnie wykonywanych w firmie podmiotom zewnętrznym. Outsourcing księgowości czy usług IT stał się w wielu firmach sposobem na zmniejszenie kosztów i…

Czytaj więcej