czwartek, 18 lipca 2024r.

Nauka słówek – ile słówek dziennie powinniśmy przyswajać podczas kursu angielskiego?

Naukaangielskiego 1

Opanowanie języka obcego wymaga od nas sporego zaangażowania. To rozbudowany proces przyswajania nowych słówek, zasad gramatycznych i charakterystycznych zwrotów, które pomagają przekazać cenne informacje. Jednak każdy z nas chciałby nauczyć się języka obcego w bardzo krótkim czasie. Na portalach internetowych można znaleźć wiele „technik” przyswajania słówek, które rzekomo pomagają opanować spore ich ilości w ciągu jednego lub kilku dni. Czy faktycznie tak jest? Ile słówek powinniśmy się uczyć, by osiągnąć cel?

500 tysięcy słówek do nauki? Niekoniecznie…

Ilość zwrotów w języku angielskim może każdego przerazić. Specjaliści wyróżniają ponad 530 tysięcy słówek, które mogą zostać użyte w rozmowie. Jednak w praktyce, nikt aż tylu sformułowań nie wykorzystuje. Podczas standardowej konwersacji, używamy co najwyżej 5 tysięcy najpopularniejszych słówek.

Początkującym potrzeba jeszcze mniej, bo wystarczy zaledwie 1000 zwrotów, by minimum w 70% zrozumieć treści napisane po angielsku. Dlatego liczne lekcje angielskiego online dla dorosłych opierają się w pierwszej kolejności na opanowaniu tej puli zwrotów. Następnie można dalej systematycznie rozwijać swoje słownictwo…

Ile słówek na dzień? 100? 1000? A może 20?

Wszystko zależy od naszej determinacji, motywacji oraz czasu, który możemy poświęcić… Warto jednak uświadomić sobie kilka rzeczy. Przede wszystkim, zwiększenie ilości słówek do nauki spowoduje szybkie męczenie się mózgu i nieefektywną pracę. Dodatkowo ucząc się przykładowo 100 słówek dziennie, trudniej jest przeprowadzić powtórki, a wiedza nieutrwalona szybko ucieknie z głowy.

Zapisując się na angielski online dla dorosłych, trzeba mierzyć swoje siły na zamiary. Lepszym rozwiązaniem będzie nauka 20 lub 10 słówek dziennie i systematyczna praca z językiem. Warto podkreślić, że przy takim tempie, jesteśmy w stanie również uzyskać doskonałe efekty, tylko po kilku, kilkunastu miesiącach. Jednak nauka 20 słówek nie powinna sprawić większego problemu, co jeszcze bardziej zmotywuje do działania.

Nie ilość słówek, a jakość nauki jest ważna

Szkolna nauka zazwyczaj polegała na przepisaniu listy potrzebnych słówek i zwrotów oraz wyuczenie się ich na pamięć poprzez wkuwanie. To najmniej skuteczny sposób, który co prawda da chwilowe efekty, lecz nie pomoże w trwałym zapamiętaniu danego wyrażenia.

Angielski dla dorosłych początkujących online, powinien opierać się na innych technikach. Można przyswajać słówka poprzez skojarzenia, naukę w kontekście, czy zapamiętywanie konkretnych zdań lub sytuacji, w której dany zwrot był wykorzystywany. W taki sposób utworzymy w mózgu więcej połączeń nerwowych, które pomogą trwale zapamiętać potrzebne wyrazy.

Może spodobać Ci się również:

Jak piaskować? Bezpieczne piaskowanie powierzchni

Jak piaskować? Bezpieczne piaskowanie powierzchni

6 lipca 2020

Wykonywanie prac takich jak piaskowanie powierzchni czy usuwanie nieszczelności wymaga odpowiedniego przygotowania. Konieczny jest tutaj bezpieczny sprzęt, który ochroni zdrowie pracowników. Najbardziej narażony jest nasz układ oddechowy – dlatego absolutnie…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca