sobota, 18 maja 2024r.

Co bardziej boli leczenie kanałowe czy wyrwanie zęba? Znieczulenie – sposób na zabiegi stomatologiczne bez bólu

photo 1643660527217 b5e025ac642ecropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0MXx8ZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjY5NDg3NjE2ixlibrb 4.0.3q80w1080

Ból podczas leczenia to główny powód, dla którego wielu pacjentów unika wizyt w gabinecie stomatologicznym. Na szczęście w dzisiejszych czasach leczenie dentystyczne odbywa się wyłącznie po podaniu znieczulenia. Jest to ogromny komfort dla pacjentów, a co za tym idzie nie muszą się oni obawiać zabiegów dentystycznych.

Wyrwanie zęba, a leczenie kanałowe – czy zabiegi te mogą powodować ból?

Wiele zabiegów, podczas których znieczulenie nie zostałoby podane, mogłoby powodować ból. Obecnie stomatolodzy przed podjęciem leczenia podają środek znieczulający, który sprawi, że pacjent nie będzie odczuwał bólu.

Zarówno wyrwanie zęba, jak i leczenie kanałowe pod mikroskopem wrocław nie wiąże się z bólem podczas zabiegu, z uwagi na znieczulenie. Oznacza to, że rezygnacja z leczenia endodontycznego lub zabiegu ekstrakcji zęba z powodu obaw przed bólem nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem.

W przypadku braku zęba możemy narazić się na wiele powikłań, więc jeśli jest taka szansa, należy ratować zęby, aby nie doszło do ich utraty. Oczywiście w momencie, gdy usunięcie zęba jest konieczne nie powinniśmy podważać decyzji lekarza, jednak jeżeli ząb można uratować, nie warto rezygnować z tego wyłącznie z obawy przed bólem.

Czy leczenie kanałowe to szansa na uratowanie zęba?

Często nieleczona próchnica doprowadza uzębienie do takiego stanu, że niektóre z zębów mogą wymagać leczenia kanałowego. Zabiegi endodontyczne to jedyna szansa na uratowanie zęba, który w wyniku próchnicy został poważnie uszkodzony.

Rezygnacja z leczenia kanałowego nie jest dobrym krokiem, ponieważ brak zębów może w przyszłości przyczynić się do zaniku kości, zmiany wyglądu twarzy oraz przesuwania się pozostałych zębów. To czy leczenie kanałowe musi być przeprowadzone dentysta, określa po wykonaniu dokładnego badania, a także zdjęcia RTG.

Ponadto jednym z dokładniejszych sposobów leczenia jest leczenie kanałowe mikroskopem. W ten sposób specjalista może zobaczyć wszystko to, co byłoby niewidoczne gołym okiem.

Dlaczego wiele osób wciąż boi się bólu podczas leczenia?

Obecne standardy leczenia są dużo lepsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Co więcej, leczenie bez znieczulenia również należy już do przeszłości. Obecnie nowoczesne technologie pozwalają na leczenie za pomocą nowoczesnego sprzętu oraz z wykorzystaniem nowych technik.

Niestety wielu pacjentów, którzy mają złe doświadczenia, jeżeli chodzi o wizyty u dentysty omijają to miejsce. Unikanie gabinetu stomatologicznego to poważny błąd, ponieważ przez to stan zębów może się pogorszyć, a pacjent może utracić zęby, które można było wyleczyć.

Może spodobać Ci się również:

Jaki GPS radiowy do samochodu będzie najlepszy?

1 lipca 2021

Lokalizator GPS do samochodu jest rozwiązaniem coraz częściej stosowanym przez kierowców. Warto zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą, choć obecnie nie zdarzają się one tak często, jak miało to miejsce jeszcze…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca