czwartek, 07 lipca 2022r.

Co to są implanty zębowe i kiedy warto się na nie zdecydować?

Piękny uśmiech od zawsze jest kojarzony z lśniąco białymi zębami. Aby uzyskać oszałamiający efekt o uzębienie należy odpowiednio dbać. Tylko zdrowe zęby są piękne i przekładają się na lepszą samoocenę oraz świetne samopoczucie.

Z różnych powodów, czy poprzez uszkodzenie mechaniczne szczęki, czy też  ze względów zdrowotnych zęby można stracić. Jednakże dzisiejsza stomatologia zapewnia doskonałe metody zarówno leczenie jak i naprawiania uzębienia. Implantologia jest szeroko dostępna, a jeśli chodzi o implanty zębowe, Kraków jest miastem, w którym można znaleźć odpowiedni gabinet stomatologiczny.

Implanty zębowe – co to jest i jak są wykonane?

Implanty zębowe to nic innego, jak sztuczne korzenie zastępujące naturalne po ekstrakcji. Są podstawą, filarem dla korony, mostu lub protezy. Implanty unieruchamiają i stabilizują nadbudowę zęba tworząc w całości strukturę wytrzymałą i trwałą.

Implanty najczęściej wykonuje się z tytanu, ze względu na to, że jest to materiał doskonale przyswajalny przez organizm człowieka. Dzięki temu ryzyko odrzucenia implantu lub wystąpienia reakcji alergicznej jest niezwykle niskie. Zabiegi implantologiczne są oferowane osobom przeważnie dorosłym. W wyjątkowych sytuacjach, przy rekomendacji lekarza prowadzącego, również dziecku poniżej 16-go roku życia można wykonać zabieg.

Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu stomatologicznego?

Zanim pacjent zostanie zakwalifikowany do wszczepienia implantu, musi przejść pełne badania stomatologiczne. W przypadku chorób przyzębia wpierw zaleca się przeprowadzenie pełnego leczenia, usunięcie kamienia oraz czyszczenie płytki nazębnej. Dopiero po wykonaniu wszystkich zabiegów można przystąpić do wszczepienia implantu zębowego.

Wykonanie tego zabiegu warto powierzyć doświadczonemu zespołowi i wybrać gabinet z ugruntowaną renomą w dziedzinie implantologii. Tam można dowiedzieć się jak wygląda samo zakładanie implantu oraz, czy jest to bezpieczne. W profesjonalnym gabinecie stomatolodzy oceniają w pierwszej kolejności stan uzębienia, leczą, a następnie kwalifikują do zabiegu implantologicznego.

Dlaczego warto zainwestować w implanty zębowe?

Braki zębowe nie tylko psują wygląd i są przyczyną wielu kompleksów. Mają również znaczenie zdrowotne. Nawet, jeśli brakuje jednego zęba, istnieje duże ryzyko, że reszta uzębienia się zdeformuje i ulegnie uszkodzeniu.

Warto takie ubytki uzupełnić szybko zanim nastąpi pogorszenie ogólnego stanu uzębienia. Implanty i odbudowa zęba lub zębów da wyraźny efekt poprawienia wyglądu oraz możliwość utrzymania zębów w dobrym stanie przez długie lata.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 10

Ile kosztuje nadajnik GPS do samochodu i jaki kupić?

1 kwietnia 2021

Nadajnik GPS do samochodu to jedno z lepszych zabezpieczeń przed kradzieżą. Chociaż może się wydawać, że takie urządzenie nie będzie w stanie dobrze ochronić pojazdu, jeśli wybierzemy odpowiedni model, będziemy…

Czytaj więcej