poniedziałek, 05 grudnia 2022r.

Jak usunąć kamień nazębny i dlaczego należy to robić regularnie?

photo 1626736903650 2289a3b32ed8cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyNHx8ZGVudGlzdCUyMHN0b21hbG9naXN0fGVufDF8MHx8fDE2NjQyODE1NDQixlibrb 1.2.1q80w1080

Kamień nazębny powodowany jest przez nagromadzenie bakterii na zębach. Główne przyczyny takiego stanu rzeczy to m.in. niezdrowe nawyki żywieniowe oraz brak prawidłowej higieny jamy ustnej. Jeśli kamień nazębny nie zostanie usunięty we właściwym czasie, może prowadzić do poważnych problemów ze stanem zdrowia uzębienia.

Skaling to proces usuwania powierzchownych złogów z powierzchni zębów w celu odsłonięcia zdrowego, gładkiego szkliwa. Zabieg ten pomaga zapobiegać chorobom przyzębia, próchnicy i infekcjom jamy ustnej. Do tego niezbędny jest odpowiedni stomatolog. Karów Bronowice, jak większość polskich miast zapewnia wysoko wyspecjalizowaną opiekę dentystyczną.

Dobre nawyki w higienie jamy ustnej i regularny skaling

Wiele osób uważa, że czyszczenie zębów z kamienia nie jest ważne, i nie zdają sobie sprawy z problemów, które przez to mogą powstać. Brak dobrych nawyków i prawidłowego dbania o stan zdrowia w jamie ustnej często skutkuje poważnymi zapaleniami dziąseł, próchnicą, a nawet wypadaniem zębów.  Regularne wizyty u stomatologa i słuchanie rad, jak dbać o zęby może skutecznie przeciwdziałać tym problemom.

Poza osobistą higieną ważne jest poddawanie się regularnym zabiegom profesjonalnego czyszczenia uzębienia, piaskowania oraz zdejmowania kamienia nazębnego.  Takie zabiegi wykonywane przynajmniej raz w roku w długiej perspektywie czasu chronią przed chorobami i różnego rodzaju dolegliwościami związanymi z zębami.

W jaki sposób usuwany jest kamień nazębny?

Skaling to jedna z nowoczesnych metod usuwania płytki nazębnej przez użycie ultradźwięków do rozbijania kamienia. Jest to zabieg prosty, a jednocześnie bezbolesny, wykonywany przy użyciu odpowiedniego urządzenia z głowicą rozbijającą. Następnie drobiny kamienia są dokładnie usuwane z uzębienia, a powstałe przebarwienia niwelowane są poprzez piaskowanie.

Kamień nazębny powstaje nie tylko na powierzchni widocznej nad dziąsłami, ale również wewnątrz tkanki. Tu także sprawdza się skaling poddziąsłowy, usuwający nalot nawet z okolic korzenia. Istotne jest, że ta metoda najskuteczniej niszczy kamień nazębny, dzięki czemu przez długi czas nie tworzy się nowy nalot.

Wskazania do usunięcia kamienia

Dentyści zazwyczaj usuwają kamień nazębny, gdy diagnozują próchnicę lub chorobę dziąseł u swoich pacjentów. Procedura pomaga usunąć przyczynę problemu, dzięki czemu wnętrze jamy ustnej zostaje skutecznie uzdrowione. Ponadto regularne kontrole dentystyczne pomagają wcześnie wykryć wszelkie nieprawidłowości i wprowadzić leczenie stomatologiczne wcześniej, co może powstrzymać objawy choroby i na długo zachować piękny uśmiech.

http://vital-dent.pl

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Folia Stretch – gdzie kupić?

1 maja 2021

Wybór odpowiedniego rodzaju folii stretch może być trudnym zadaniem. Istnieje wiele różnych rodzajów folii stretch, z których każda ma inne właściwości. Ponadto dostępne folie stretch mają różne grubości. Niemniej istotny…

Czytaj więcej