niedziela, 26 marca 2023r.

Jak zadbać o psa zimą? Sprawdzamy na co zwracać uwagę…

unnamed file 1

Zima to trudny okres zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Nasi czworonożni przyjaciele mogą szczególnie ciężko znosić niskie temperatury, dlatego warto poświęcić im więcej uwagi. Dobrze jest zadbać nie tylko o prawidłową dietę psa, lecz również o inne aspekty ich codziennego życia. Jak pomóc przetrwać pupilowi ten trudny okres? Podrzucimy dziś kilka wskazówek…

Sprawdź legowisko swojego pupila…

Jeżeli twój pies na stałe przebywa w domu, wewnątrz mieszkania, warto sprawdzić miejsce, w którym zazwyczaj śpi. Zaleca się, by legowisko nie znajdowało się w pobliżu kaloryferów, co może wywołać przegrzanie organizmu zwierzaka. Musimy pamiętać, że i tak jego sierść pokryta jest grubym futrem, które dodatkowo zwiększy temperaturę.

W trakcie zimy warto dbać o odpowiednie nawilżenie powietrza. Weterynarz zaleca także przykręcenie kaloryferów w miejscu przebywania zwierzaka. Nie warto przy tym stosować kołdry czy otulania psa kocykiem – nasz pupil naprawdę tego nie potrzebuje!

Miej łapy pod kontrolą!

Podczas zimy, to części ciała psa, które są szczególnie narażone na przemrożenie. Dlatego po każdym spacerze warto skontrolować, czy wśród obuszków palców nie zalega szron, błoto pośniegowe czy inne ciało obce. Dobrze jest także zweryfikować, czy poduszeczki nie są popękane lub nadmiernie przesuszone – może to powodować ból u naszego przyjaciela.

Przed każdym wyjściem najlepiej natłuścić łapy naturalnym preparatem. Umożliwi to zablokowanie dostępu dla wilgoci i śniegu. Do tego celu można zastosować olej kokosowy, lub specjalny preparat. Jeśli przychodzimy ze spaceru po chodniku, warto również dokładnie przemyć łapki, aby usunąć sól drogową z ich powierzchni.

Zima nie straszna, gdy mamy co jeść!

Oczywiście zawsze powinniśmy dbać o regularne posiłki zwierzaka, jednak w trakcie zimy są one szczególnie istotne. Zimą organizm zwierzęcia potrzebuje odpowiedniej dawki składników odżywczych i kalorii, które dadzą mu energii na cały dzień. Zdrowe odżywianie jest szczególnie istotne w przypadku zwierzaków, które większość dnia spędzają na zewnątrz.

W przypadku dużej aktywności psa dobrze jest zwiększyć nieznacznie dawkę tłuszczu przy posiłkach. Warto pamiętać również o odpowiednim nawodnieniu czworonoga – w przeciwnym razie jego organizm może być osłabiony, a tej sytuacji potrzebny będzie weterynarz. Kraków jest miejscem, w którym możemy pomóc przy każdym problemie twojego pupila. Jednak wizyta w gabinecie to dodatkowy stres i dla niego i dla właściciela, dlatego lepiej zapobiegać…

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 8

Spedycja – niezbędny element światowego transportu

1 czerwca 2021

Współczesny świat opiera się na swobodnym przemieszczaniu i globalnym transporcie towarów i ludzi. To powoduje rozwój dziedzin składających się na całość działań transportowych, które zapewniają szybkość i sprawność w przewozie.…

Czytaj więcej