poniedziałek, 22 kwietnia 2024r.

Jaką wannę i jaką umywalkę wybrać, czyli, jak urządzić małą łazienkę?

unnamed file 6

Aranżowanie to projektowanie przestrzeni tak, by pomieściła potrzebne rzeczy oraz pozwoliła na swobodne korzystanie z przestrzeni. Stworzenie dobrego projektu ważne jest w szczególności przy urządzaniu małego pomieszczenia. Mała łazienka jest dobrym przykładem, który wymaga szczególnej uwagi.

Niewielka łazienka daje małe pole manewru w ustawianiu wyposażenia. System hydrauliczny zazwyczaj jest stały i modyfikacja nie zawsze jest możliwa. To oznacza, że wanna wolnostojąca lub przyścienna połączona z szafkami, pralką, umywalką lub potencjalnie z wc stanowi nie lada wyzwanie.

Wybór wanny lub kabiny prysznicowej

Mała łazienka nie zawsze jest w stanie pomieścić wannę. Jeśli jednak jest ona ulubionym miejscem do relaksu można wybrać małą wannę przyścienną lub narożną. Zdecydowanie jednak kabina prysznicowa w niewielkim pomieszczeniu lepiej zda egzamin.

Tu jednak wytypowanie miejsca na kwadrat brodzika i dopasowanie go do odpływu może być skomplikowane. Niemniej wybór między wanną a kabiną prysznicową zależy od upodobania, a to niekiedy wymusza dostosowanie łazienki do potrzeb, a nie potrzeb do pomieszczenia.

Umywalka i pralka. Jak to umieścić?

Kiedy marzeniem jest posiadanie olbrzymiej umywalki z wiszącym dużym lustrem nad nią trzeba postarać się o dużą łazienkę. Niezaprzeczalnie mały pokój kąpielowy nie sprzyja montowaniu dużych, odstających mocno od ściany form. W takim przypadku niewielka, kompaktowa umywalka lepiej zda egzamin. Wybrać można pośród wielu projektów i dopasować do wnętrza i swojego gustu.

Pralka to AGD, które może stać w kuchni, niekoniecznie w łazience. Jeśli jest taka możliwość małą łazienkę warto odciążyć od tak dużego przedmiotu. Jeżeli jednak kuchnia też nie jest wielkoobszarowa, to wybrać można małą pralkę, ładowaną od góry.

Szafki w małej łazience

Łazienka bez szafek nie może funkcjonować. Szafki, czy szuflady niezbędne są na przechowywanie środków higieny, które powinny znajdować się w zasięgu ręki. W takiej sytuacji wstawienie jednej wiszącej w rogu szafki i jednej pod umywalką często jest jedynym pomysłem. Można także skonstruować pionowy regał, który pomieści i pralkę i środki czystości i niezbędniki łazienkowe.

Niekiedy łazienka połączona jest z toaletą. Wówczas przestrzeń się zawęża, ale dobre rozmieszczenie wanny, szafek czy regału pozwoli na zmieszczenie kompaktowego wc.

Projektując łazienkę na niewielkiej powierzchni trzeba mieć wyobraźnię przestrzenną. Dobra aranżacja to zmieszczenie niezbędnego wyposażenia i zagospodarowanie wszystkich możliwych centymetrów powierzchni wszerz, wzdłuż i do góry.

Może spodobać Ci się również:

photo 1612283104841 d1918e7666c7cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1N3x8ZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjY5NDg3NjE2ixlibrb 4.0.3q80w1080

Jak dbać o protezy zębowe? Dlaczego proteza całkowita to dobry wybór?

1 listopada 2023

Protezy zębowe są świetnym sposobem na uzyskanie pięknego uśmiechu. Wbrew pozorom białe zęby mogą korzystniej wpłynąć na życie pacjenta i jego relacje społeczne. Z tego też powodu, warto dbać o…

Czytaj więcej