czwartek, 18 lipca 2024r.

Ile kosztuje peruka z prawdziwych włosów?

ile kosztuje peruka z prawdziwych wosw

Obecnie na rynku są dostępne trzy rodzaje peruk: peruki syntetyczne, mieszane oraz z włosów naturalnych. Te ostatnie cieszą się szczególnym powodzeniem, jednak ich zakup wiąże się również z największym wydatkiem. Ile kosztują peruki naturalne? Jakie ich rodzaje są dostępne na rynku? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Peruki naturalne – jakie długości są dostępne:

Choć największą popularnością cieszą się peruki krótkie, na rynku dostępne są modele w różnej długości. Podobnie jak w przypadku fryzur naturalnych, wśród peruk wyróżniamy:

  1. Peruki krótkie – czyli takie do 30 cm. Wśród nich znajdziemy różnego rodzaju boby oraz jeszcze krótsze fryzury typu paź. Peruki krótkie nie przekraczają linii żuchwy.
  2. Peruki półdługie – mają między 30 a 50 cm. Jeżeli szukasz peruki, której długość będzie sięgać nieco poniżej żuchwy, ale maksymalnie do Twoich ramion – peruka półdługa to jest dokładnie to, czego szukasz.
  3. Peruki długie – za peruki długie uważamy te, które mają więcej niż 50 cm długości, choć nawet w wśród dostępnych na rynku peruk naturalnych możesz znaleźć modele, które mają nawet 70 cm!

Komu dedykowane są peruki naturalne?

Peruki naturalne są szczególnie polecane osobom, którym zależy na swobodzie stylizacji. Peruki z naturalnych włosów, w przeciwieństwie do peruk syntetycznych można modelować praktycznie tak, jak prawdziwe włosy. Oznacza to, że dopuszczalne jest prostowanie oraz kręcenie włosów, skracanie, a nawet farbowanie. Nie polecamy jednak robić tego samemu. Lepiej oddać perukę w ręce zaufanego fryzjera.

Decydując się na stylizowanie peruki naturalnej nie wolno zapominać o jej właściwej pielęgnacji. W przeciwnym razie peruka ulegnie zniszczeniu.

Ile kosztuje peruka naturalna:

Peruka naturalna, zwłaszcza długa to naprawdę niemały wydatek. Musisz jednak pamiętać, że jest to inwestycja na lata, dlatego jeżeli czujesz, że peruka syntetyczna nie będzie dla Ciebie wystarczająca, powinnaś się zdecydować na droższy zakup.

Ceny krótkich peruk z naturalnych włosów zaczynają się już od około 300 złotych, jednak najczęściej są to tak zwane fryzury typu paź.

Jeżeli jednak myślisz o zakupie długiej peruki, na przykład o długości 50-55 centymetrów, powinnaś przygotować się na wydatek rzędu 2 tysięcy złotych.

A co, jeśli chciałabyś kupić długą perukę naturalną, ale nieco taniej? Wówczas warto poszukać peruki o mniejszej gęstości. Wiele peruk na rynku ma gęstość około 130-150 %. Mniej włosów w peruce to również niższa cena, ale bez straty na jej jakości.

Może spodobać Ci się również:

Jakie czynniki niszczą lakier samochodowy? Jak o niego dbać?

Jakie czynniki niszczą lakier samochodowy? Jak o niego dbać?

9 sierpnia 2020

Każdy właściciel auta chciałby, aby jego samochód zawsze wyglądał niemal idealnie. Niestety to często niemożliwe. W czasie, w którym auto jest eksploatowane, dochodzi do uszkodzenia lakieru. Wpływ ma na to…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca