środa, 07 czerwca 2023r.

Benefit – co to? Benefity dla pracowników

Benefit - co to? Benefity dla pracowników

W obecnych czasach rynku pracownika, zadaniem pracodawcy jest skuteczne motywowanie w taki sposób, by uważał on swoje miejsce pracy za dostatecznie atrakcyjne. Usatysfakcjonowany i zmotywowany pracownik nie będzie rozglądał się za nową pracą, nawet wtedy, gdy nowe miejsce oferuje wyższą stawkę. Badania z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi potwierdzają, że wynagrodzenie, choć bardzo istotne, nie gwarantuje całkowitej satysfakcji z pracy. Dlatego też pracodawcy prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych i bardziej kreatywnych sposobów na pozapłacowe benefity dla pracowników. Jednym z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych jest wdrożenie w swojej firmie systemu kafeteryjnego. 

Czym jest system kafeteryjny dla pracowników?

Stanowi bardzo uniwersalny rodzaj benefitu, czyli dodatkowego świadczenia, które pracownik może otrzymywać w ramach stosunku pracy w przedsiębiorstwie. Z reguły benefity są finansowane przez pracodawcę, co sprawia, iż pracownik ma poczucie, iż otrzymuje coś więcej niż gołe wynagrodzenie. System kafeteryjny oferuje dostęp do szerokiej gamy różnego rodzaju usług. Pracodawca samodzielnie ustala, jaką kwotą zostanie zasilony profil pracownika oraz w jakich odstępach czasowych owe środki będą doładowywane (regularność może być zarówno miesięczna, jak i kwartalna). W ramach dostępnych kwot, można wybrać benefity idealnie dopasowane do naszych potrzeb oraz preferencji. 

Jakie usługi mogą znaleźć się w ramach systemu kafeteryjnego

Mowa tu o bonach do wielu sklepów z branży elektronicznej, modowej lub kulturowej. Dodatkowo systemy obejmują swoją ofertą także bilety czasowe do instytucji kulturalnych lub abonamenty do serwisów edukacyjnych, lub wypożyczających ebooki i audiobooki. Bardzo atrakcyjne jest zawarcie w swojej ofercie multi kafeteryjnej możliwości wykorzystania środków w ramach bardzo popularnej karty multisport. Daje to możliwość korzystania z wielu obiektów sportowych, od siłowni przez korty tenisowe, aż po baseny. System kafeteryjny to bardzo elastyczne rozwiązanie motywowania pozapłacowego pracownika w swojej firmie. 

Co zyskujemy dzięki benefitom?

Pracownik zyskuje dostęp do wielu opcji wykorzystania środków dostępnych w platformie kafeteryjnej. Bez względu na to, czy interesuje się modą, elektroniką, literaturą czy sportem, zawsze znajdzie coś dla siebie. Natomiast pracodawca ma bardzo silny argument, który może stanowić dużą konkurencję podczas poszukiwania pracowników. 

Może spodobać Ci się również:

Jak działa kawa? Jakie są pozytywne aspekty picia kawy?

Jak działa kawa? Jakie są pozytywne aspekty picia kawy?

1 czerwca 2021

Kawa to popularny napój, który spożywamy każdego ranka. Pijemy ją nie tylko ze względu na smak, ale także z powodu wielu innych korzyści. Ilość wypijanych filiżanek kawy w ciągu dnia…

Czytaj więcej