czwartek, 18 lipca 2024r.

Bieg 10 km – ile kalorii spalimy po takim treningu?

photo 1519810409043 b6d44921bfa2cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2NXx8Ym9vdHMlMjBuaWtlJTIwYWRpZGFzfGVufDF8MHx8fDE3MDkxNDAwMjZ8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Umiejętnie prowadzone treningi biegowe mogą mieć zbawienny wpływ na naszą dietę. Jeśli chcemy utracić zbędne kilogramy, powinniśmy przynajmniej 2 razy w tygodniu wykonać intensywne ćwiczenia. Dzięki temu nasz organizm szybciej spali zbędną tkankę tłuszczową. Jeśli chodzi jednak o sam jogging – jaka jest efektywność takiego treningu? Ile kcal spalimy pokonując 10 km odcinek w truchcie?

Bieganie angażuje całe nasze ciało

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że regularne treningi mają korzystny wpływ na cały nasz organizm. Bieganie wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej i wzmacnia mięśnie całego ciała. Ponadto trening korzystnie wpływa na układ krążenia i układ kostno-stawowy. W czasie treningu dotleniamy mózg i zwiększamy swoją kondycję.

Bieg pomaga również odświeżyć umysł, co jest kolejnym powodem, dla którego wiele osób zakłada buty Skechers i udaje się na trening. W trakcie ćwiczeń mózg zaczyna wydzielać endorfiny, które sprawiają, że czujemy się szczęśliwi. Regularny trening pomaga opanować stres, ma również korzystny wpływ na poprawienie naszego ogólnego samopoczucia.

Czy taki trening jest wydajny?

Wszystko zależy od stopnia intensywności oraz czasu, jaki poświęcimy na bieg. Nie bez znaczenia jest tu również kondycja i masa ciała – osoby z nadwagą mogą spalać więcej kcal w trakcie tego samego czasu trwania treningu. Jak zatem obliczyć efektywność biegania?

Przyjmuje się, że w czasie godzinnego joggingu spalamy około 400 do 600 kcal. Mowa w tym przypadku o klasycznym truchcie bez zatrzymania, podczas którego pokonamy około 5-6 km. Oznacza to, że przebiegnięcie trasy 10 km w takim tempie będzie trwać około 1,5 godziny i spalimy przy tym około 1000 kcal. To równowartość pojedynczego obiadu lub małego zestawu jedzenia typu fast-food.

Jak można zwiększyć efektywność treningu?

Jeśli chcemy spalić więcej tkanki tłuszczowej, powinniśmy zdecydować się na bieg interwałowy. Polega on na częstej zmianie tempa treningu, przez co systematycznie zwiększamy wydolność naszego organizmu i pobudzamy go do efektywniejszego spalania kalorii. Możemy także zmienić nieco formę joggingu i wybrać bieg terenowy, na którym napotkamy więcej przeszkód.

Niezależnie od przyjętej techniki biegania, zawsze powinniśmy jednak pamiętać o bezpieczeństwie. Dlatego do treningów warto wybierać komfortowe buty Skechers damskie i odzież termoaktywną, która zapobiegnie przegrzaniu się organizmu. Nie zapomnijmy także o rozgrzewce, bez której będziemy bardziej narażeni na urazy.

Może spodobać Ci się również:

Odświeżacz powietrza - jaki zapach? Czy rodzaj odświeżacza ma znaczenie?

Odświeżacz powietrza – jaki zapach? Czy rodzaj odświeżacza ma znaczenie?

1 kwietnia 2021

Brzydkie zapachy towarzyszą nam każdego dnia. Żeby się ich pozbyć, warto kupić odświeżacz powietrza, który odświeży powietrze w każdym wnętrzu. Wybór dobrego zapachu jest bardzo ważny, ponieważ tutaj liczy się…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca