sobota, 22 czerwca 2024r.

Ciekawe akcesoria do motocykli – co warto kupić?

Ciekawe akcesoria do motocykli - co warto kupić?

Wiosna kojarzy się wszystkim motocyklistom z wyprowadzeniem swojego jednośladu z garażu i rozpoczęciem długo wyczekiwanego sezonu motocyklowego. W pierwszej kolejności należy oczywiście zadbać o doprowadzenie naszego motocykla do odpowiedniego stanu technicznego, co jest kwestią najważniejszą przed pierwszym wyruszeniem w drogę.  W następnej kolejności warto zwrócić uwagę na wzbogacenie swoich podróży poprzez zakup dodatkowych akcesoriów. Co może nam się przydać i sprawić, by nasze podróże jednośladem był wygodniejsze? 

 

Sakwy motocyklowe

 

Żadna dłuższa przejażdżka motocyklem nie może obyć się bez wzięcia dodatkowego bagażu. Ze względu na specyfikę jazdy jednośladem, na wypadek kilkudniowych podróży, niezbędne może okazać się zaopatrzenie się w sakwy, które znacznie zwiększą pojemność naszego motocykla. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które pozwolą nam w skuteczny, ale i wygodny dla kierującego sposób rozmieścić wszystkie bagaże nawet na kilkudniową podróż. Dużą zaletą sakw jest stabilizacja jednośladu – jest to nieoceniona pomoc w przypadku trudnych warunków atmosferycznych. Posiadając sakwy, żaden motocyklista nie będzie tęsknić za podróżami z plecakiem.

 

Spacerówki 

 

Spacerówki to dodatkowe podnóżki, dzięki którym motocyklista ma możliwość wygodniejszego ułożenia swoich nóg podczas jazdy. Jest to nieocenione akcesorium, które montuje się do gmola i zapewnia wygodę nawet kilkugodzinnej jazdy. Dostępne na rynku spacerówki pozwalają na dopasowanie podnóżka do wzrostu motocyklisty, a łatwość obsługi przyrządu pozwala na łatwy i bezproblemowy montaż każdemu, nawet niedoświadczonemu motocykliście.

 

Pokrowce na motocykl 

 

Okres wiosenno letni to również czas kapryśnej pogody, co związane jest z niezapowiedzianymi, acz gwałtownymi opadami deszczu. Jeżeli nasz motocykl nie jest garażowany, oznacza to automatyczne narażenia go na zmienność pogody. W celu ochrony jednośladu warto zaopatrzyć się w pokrowiec, który ochroni go zarówno przed ulewnym deszczem, jak i silnym wiatrem. Wybierając odpowiedni pokrowiec, warto jednak zwrócić uwagę na dopasowanie odpowiedniego rozmiaru do naszego pojazdu.

 

Deflektory 

 

Deflektory to świetna ochrona zarówno przed wiatrem, wilgocią, jak i zimnem dla naszych nóg oraz rąk trzymających kierownice. Deflektory są obowiązkowym zakupem dla wszystkich motocyklistów, którzy wybierają się w długie trasy także po sezonie, kiedy temperatura nie rozpieszcza. Odpowiednie deflektory w skuteczny sposób ochronią nas przed zimnem i sprawią, że jazda będzie bardzo komfortowa. Deflektory pomimo swojej właściwości ochronnej, w żadne sposób nie zmniejsza motoryki kierowcy, który chce skorzystać z dźwigni zmiany biegów. Jazda odbywa się płynnie a akcesorium w żaden sposób nie wpływa negatywnie na jakość jazdy.

 

Może spodobać Ci się również:

photo 1484373030460 8de45ac8796dixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30 1

Kiedy można zacząć robić prawo jazdy? Sprawdź w jakim czasie najlepiej zapisać się na kurs!

1 września 2022

Chyba każdy z nas, przed okresem dojrzałości marzył, by jak najszybciej siąść za kierownicą samochodu osobowego. Niestety, zgodnie z przepisami, o prawo jazdy można się ubiegać dopiero po ukończeniu 18…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca