czwartek, 18 lipca 2024r.

Co należy wiedzieć przed zakupem nowego mieszkania?

photo 1617358145163 4bb0136adc6bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2fHxhcGFydG1lbnQlMjBkZXZlbG9wZXJ8ZW58MXwwfHx8MTY2OTg5MjA5NAixlibrb 4.0.3q80w1080

Jeśli chodzi o poszukiwanie mieszkania, jest wiele rzeczy, o których należy pamiętać podczas oglądania przed zakupem. Czy mieszkanie jest bezpieczne? Jakie funkcje i udogodnienia są wliczone w cenę? Czy apartament ma podłączenie do wszystkich mediów, jakie jest ogrzewanie i wiele innych. 

To dotyczy zarówno mieszkań nowych – już wybudowanych, jak też tych, które są dopiero budowane, czyli mieszkania deweloperskie Lublin jest dużym miastem, gdzie powstaje wiele nowych osiedli, a więc przed wyborem mieszkania należy sprawdzić kilka ważnych uwarunkowań. Jest to kluczowe, gdyż inwestycja we własne M to projekt wieloletni i opiera się perspektywicznym myśleniu.

Po pierwsze miejsce na mapie – istotne warunki, jakie trzeba sprawdzić

Nie każde osiedle jest budowane blisko centrum, a rozrastające się miasto zwykle oferuje coraz odleglejsze regiony do budowania osiedli. Jeśli wybieramy mieszkanie na takim powstającym osiedlu, to warto sprawdzić, jak będzie wyglądała komunikacja, czy są już wytyczone trasy transportu zbiorowego. Ważne w tym aspekcie jest też sprawdzenie, czy wygodny będzie dojazd do centrum własnym samochodem.

Umiejscowienie mieszkania jest też istotne ze względu na jego najbliższą okolicę. Jeśli kupujemy już gotowe mieszkanie od dewelopera, w funkcjonującym osiedlu, to konieczne jest zlokalizowanie podstawowych sklepów i zakładów usługowych. Wziąć też warto pod uwagę posiadanych lub planowanych dzieci, a tu warto się rozejrzeć za przedszkolem i szkołą.

Bezpieczeństwo – zewnętrzne i wewnętrzne

W kwestii bezpieczeństwa mieszkania wziąć warto pod uwagę dwie rzeczy. Jedna będzie dotyczyła ogólnego bezpieczeństwa na dzielnicy, odległości od niebezpiecznych ulic, czy też samej zewnętrznej ochrony bloku. Nie zawsze mieszkańcy mają dostęp do osiedlowego monitoringu, na szczęście jest to coraz częściej praktykowane i warto mieć te element na uwadze.

Wewnętrzne bezpieczeństwo dotyczy już samego mieszkania. W cenie lokalu może znaleźć się montaż bezpiecznych, antywłamaniowych drzwi, wyposażonych w odpowiednie zamki. Ponieważ wybór mieszkania na parterze zwiększa ryzyko włamania przez okno, dlatego zabezpieczenie stref okiennych będzie tutaj kluczowe.

Udogodnienia i stan budynku mieszkalnego

Wybierając mieszkania deweloperskie, mamy możliwość sprawdzenia, co deweloper oferuje. Jest to taki aspekt, który musi być zawarty w umowie między stronami i dotyczy poziomu wykończenia wnętrz. Nieruchomość w tym stanie jest już odpowiednio docieplona, w środku zainstalowane są wszystkie przyłącza i spodziewać się miejsc na gniazdka elektryczne.

Może spodobać Ci się również:

Polska firma transportowa na międzynarodowym rynku

Polska firma transportowa na międzynarodowym rynku

31 października 2019

Polskie firmy w wielu branżach cieszą się uznaniem nie tylko w naszym kraju. Jedną z takich firm, uznanych na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej i nie tylko, jest na pewno…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca