środa, 07 czerwca 2023r.

Co to jest obuwie trekkingowe? Sprawdź czym się ono charakteryzuje?

Wycieczki terenowe mogą stać się atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Warto jednak na czas wyprawy zaopatrzyć się w wygodne obuwie. Najczęściej poleca się zastosowanie specjalnych produktów zwanych trekkingami. To dopasowane buty, które ochronią stopę przed czynnikami pogodowymi oraz urazami mechanicznymi. Czym charakteryzuje się ten typ butów?

Buty trekkingowe, znaczy jakie?

Najczęściej do tej kategorii przyporządkowujemy obuwie przeznaczone do szeroko pojętych wędrówek terenowych. Można do nich zaliczyć wycieczki po górskich szlakach lub standardowe spacery po lesie, gdzie ukształtowanie terenu wymaga właściwego zabezpieczenia stóp.

Buty trekkingowe Adidas są wykonane solidniej niż standardowe produkty do użytku codziennego. Najczęściej przygotowuje się je ze skóry lub tworzywa sztucznego, ponadto buty mają grubą podeszwę i przykrywają stopę oraz rejon kostki. Wszystko po to, by turysta, udając się na szlak był w pełni bezpieczny i mógł pokonać każdy rodzaj terenu…

Obuwie skórzane czy z tworzywa sztucznego? Które wybrać?

To podstawowy problem, który stawiają przed konsumentami producenci. Najczęściej buty damskie lub męskie Adidas przygotowane są ze skóry naturalnej. Znacznie ułatwia ona regulację temperatury wewnątrz obuwia i zapewni naturalną wodoodporność. Minusem tego materiału jest znaczne  obciążenie – skórzane obuwie trekkingowe waży więcej niż odpowiedniki tekstylne…

Te drugie z kolei są lżejsze i również odznaczają się dobrą wytrzymałością. Najczęściej jednak łatwiej ulegają zadrapaniu, mogą także w mniejszym stopniu chronić stopy przed wilgocią. Warto wystrzegać się także produktów z niesprawdzonych źródeł – wykorzystane tworzywo sztuczne może całkowicie izolować temperaturę wewnątrz, co utrudni odprowadzanie nadmiaru wody.

Istotna jest również podeszwa…

Każdy krok na szlaku musi być przemyślany. W trakcie pokonywania trudnych tras nie można pozwolić sobie na błędy, dlatego obuwie, które stosujemy również powinno zapewnić stabilizację. Buty sportowe Adidas są tak skonstruowane, by amortyzować ewentualne zachwiania i zapobiec wypadkom na trasie.

Ich podeszwa jest dostatecznie gruba, posiada również dodatkowe wzmocnienie struktury w części śródstopia. Ułatwi to nie tylko pewne stawianie kroków, lecz pomoże również w sposób ergonomiczny rozłożyć ciężar ciała w trakcie marszu. Dzięki wyprofilowanemu spodowi obuwie trekkingowe odznacza się przy tym doskonałą przyczepnością. Nawet na śliskiej oblodzonej powierzchni użytkownik powinien zachować stabilną pozycję i przejść na kolejny etap swojej wędrówki.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 9

Jakie biuro rachunkowe wybrać?

1 czerwca 2021

Wybór biura rachunkowego musi być bardzo dobrze przemyślany, w tym wypadku nigdy nie warto stosować półśrodków. Pomoc księgowa jest nieoceniona, szczególnie na początku prowadzenia działalności gospodarczej. Jak wybrać biuro księgowe,…

Czytaj więcej