środa, 07 czerwca 2023r.

Czego potrzebujesz by dach domu był solidnie zbudowany?

unnamed file 8

Nadszedł ten etap budowy twojego domu, w którym należałoby zabezpieczyć całość dachem. Idzie jesień i zima i chciałbyś zabezpieczyć ściany i stropy przed niepotrzebnym przemakaniem. Oczywiście masz rację. Zdajesz sobie jednak sprawę z tego, że po budowie murów, etap budowy dachu to całkowicie inna praca. Zupełnie inne materiały i często ekipa, która posiada inne umiejętności.

Dach to kosztowna inwestycja, która zapewni ci bezpieczeństwo na lata.

To prawie osobna inwestycja. Przykrycie powstałego budynku dachem to bardzo duży koszt. Dlatego ważne jest, by został wykonany starannie z dobrych materiałów. Wtedy bez poprawek będzie służył i zabezpieczał nasz dom przez długie lata.

Od czego zacząć? Od pokrycia? Owszem. Musisz zdecydować czy na dachu będzie dachówka ceramiczna, blachodachówka, czy jeszcze jakiś inny rodzaj materiału. Musi być dopuszczony przez nadzór budowlany do pokrywania nim dachów. Zanim jednak dachówka to najpierw trzeba wykonać więźbę, żeby mieć ją na co położyć. Oczywiście na tym etapie konieczna jest duża ilość drewna, właściwie dociętych belek, łat i całe mnóstwo akcesoriów np. kliny do poziomowania łat, gwoździe i wkręty. Kliny z tworzywa sztucznego zastępują ostatnio standardowe kliny drewniane. Ich nowatorskie rozwiązania usprawniają pracę dekarzy i są trwalsze, dlatego coraz chętniej stosowane.

Musisz także pamiętać o foli membranowej, która chroni od wiatru i zabezpiecza ocieplenie przez zawilgoceniem. Odporna na uszkodzenia i działanie promieni UV o różnej dostępnej gramaturze, ułatwia prace na dachu i jest dodatkowe zabezpieczenie pod pokrycie właściwe.

Ważne elementy i materiały by twój dach był szczelny.

Oczywiście potrzebne będą też różnego rodzaju elementy wykończenia dachu. Muszą posiadać właściwości uszczelniające, żeby zadziałać w newralgicznych punktach styku, załamań dachu. Miejsca te są zawsze bardziej narażone na przecieki, nieszczelności, dlatego warto je bardzo dokładnie zabezpieczyć już na etapie budowy dachu.  Mogą do tego służyć:

  • Uszczelki
  •          Trwałe kleje i uszczelniacze polimerowe
  •          Taśmy kalenicowe
  •          Elastyczne przejścia dachowe do prowadzenia rur i kabli
  •          Różnego rodzaju kosze dachowe do odprowadzania wody opadowej
  •          Samoprzylepne zbrojone taśmy bitumiczne i butylowe

Możesz być zdziwiony, jak wiele elementów na Twojej liście zakupów znajdzie się po rozmowie z ekipą dekarzy lub jak wiele nieznanych ci rzeczy umieścili w swoim kosztorysie.  

Na szczęście znajdziesz je zawsze łatwo dostępne online. Na stronie WszystkonaDachy, która specjalizuje się w akcesoriach dachowych i budowlanych. Szeroki wybór różnych marek, wszystkie solidne i sprawdzone.

 

 

Może spodobać Ci się również:

photo 1593022356769 11f762e25ed9cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxkZW50aXN0fGVufDF8MHx8fDE2Njk0ODc2MTUixlibrb 4.0.3q80w1080

Jak uzupełnić duże braki w uzębieniu? Jakie konsekwencje mogą dotknąć osoby z dużym brakiem zębów?

1 marca 2023

Braki w uzębieniu często wpływają na mniejszą samoocenę. Jest to spowodowane tym, iż taka osoba nie może się uśmiechnąć z powodu złego wyglądu uzębienia. Na szczęście istnieje wiele zabiegów, które…

Czytaj więcej