sobota, 18 maja 2024r.

Dlaczego Koreanki wyglądają tak młodo? Poznaj zasady koreańskiej pielęgnacji

Dlaczego Koreanki wyglądają tak młodo? Poznaj zasady koreańskiej pielęgnacji

Koreanki na całym świecie słyną przede wszystkim ze swojej nieskazitelnej cery oraz z tego, że czasem trudno określić, ile mogą mieć lat. Wszystko dzięki temu, że przykładają bardzo dużą uwagę do właściwej pielęgnacji twarzy. Co robią, aby przedłużyć swą młodość? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

I. dokładne oczyszczenie:

To, co charakterystyczne dla pielęgnacji twarzy Koreanek, to dwuetapowe oczyszczanie twarzy.

Pierwszy etap to pozbycie się makijażu oraz wydzielanego przez skórę sebum. Co ciekawe, Koreanki nie używają do tego znanych nam płynów micelarnych, a specjalnych olejków. Dlaczego? Ponieważ pewna zasada głosi, że tłuszcze (czyli kosmetyki do makijażu oraz sebum) najlepiej rozpuszczają się w innych tłuszczach (w tym wypadku w olejkach).

Po zmyciu makijażu, Koreanki używają preparatów przygotowanych na bazie wody. Tutaj świetnie sprawdzają się różnego rodzaju pianki oraz żele do mycia – wszystko zależy od Twoich preferencji.

Po zakończeniu dwuetapowego oczyszczania twarzy, przychodzi czas na peeling. Czy wiesz, że Koreanki wykonują go codziennie?! Nie korzystają jednak z bardzo mocnych peelingów, które wyraźnie podrażniłyby ich skórę. Mocniejsze peelingi wykonują raz w tygodniu.

II. kojenie i odżywianie:

Po dokładnym oczyszczeniu twarzy, przychodzi czas na jej ukojenie. W tym wypadku świetnie sprawdzają się toniki, które działają dwojako:

– po pierwsze: przywracają skórze twarzy jej naturalne pH, które zostało zaburzone przez użycie wcześniejszych kosmetyków;

– po drugie, potraktowanie twarzy tonikiem redukuje uczucie ściągnięcia skóry.

Ponadto, tonik świetnie przygotowuje cerę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Po tonizowaniu przychodzi czas na odżywienie skóry. Służą temu esencje oraz ampułki (sera), które mają zbliżone właściwości do esencji, lecz bardziej skondensowane.

Esencje i sera można stosować zarówno na całą twarz i dekolt, jak i punktowo – w zależności od potrzeb. Niemniej, zalecamy użycie przynajmniej jednego z powyższych produktów, ponieważ jest to prawdziwa bomba witaminowa dla naszej cery!

III. głębokie nawilżanie:

Samo odżywienie skóry twarzy to nie wszystko. Kolejny krok to nałożenie maski. Koreanki najczęściej wybierają maski w płachcie, maski żelowe lub na noc. Zwykle stosują je około 3 razy w tygodniu.

Ostatnim, lecz równie ważnym elementem koreańskiej pielęgnacji jest nałożenie kremu z filtrem. Co ważne, Koreanki korzystają z tych kremów niezależnie od pogody. Dzięki temu ich skóra jest wolna od piegów i przebarwień, a oznaki starzenia pokazują się o wiele później.

Może spodobać Ci się również:

photo 1519607482862 4e767329ce8bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0fHx0cmVra2luZ3xlbnwxfDB8fHwxNjM5NTc2NDc5ixlibrb 1.2.1q80w1080 1

Jak przygotować się do wycieczki w góry? Czy samodzielna organizacja wycieczki to dobry pomysł?

1 października 2022

Organizacja wycieczek w tereny górskie nie zawsze jest prostym zadaniem, zwłaszcza gdy rzadko chodzimy po górach. Poza zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa niezwykle istotne są również inne elementy, o które powinniśmy…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca