piątek, 08 grudnia 2023r.

Folia Stretch – gdzie kupić?

unnamed file

Wybór odpowiedniego rodzaju folii stretch może być trudnym zadaniem. Istnieje wiele różnych rodzajów folii stretch, z których każda ma inne właściwości. Ponadto dostępne folie stretch mają różne grubości. Niemniej istotny jest sklep, w którym daną folie możesz kupić – jakość sprzedawanego produktu. Jedne z najlepszych folii Stretch można kupić w jednym miejscu w Polsce – Lubawa. Pracownicy sklepu z pewnością pomogą wybrać możliwie najlepszą folię w celu uzyskania optymalnej stabilności palety.

 

Folia Stretch – wskazówki dotyczące wyboru folii stretch

 

Przyjrzyj się dokładnie rodzajowi ładunku, który należy zapakować – czy już na tym etapie wydaje się być stabilny, czy nie? Zobacz też czy ładunek ma ostre i wystające rogi. Czy masz jakieś specjalne wymagania dotyczące odporności na promieniowanie UV lub np. produktów mrożonych? Kupując folię musisz wziąć pod uwagę maszynę pakująca – jaki jest jej procent rozciągnięcia? Jaki jest wynik Twojego procesu produkcyjnego? Jeśli jest bardzo wysoki, wybór grubszej folii stretch wydaje się być bardziej oczywisty.

 

Rodzaje folii stretch – folie do owijania ręcznego i maszynowego

 

Zasadniczo istnieją dwa rodzaje folii stretch – folia do pakowania ręcznego oraz folia do owijania maszynowego. Rolki folii do owijania ręcznego są mniejsze i lżejsze, ponieważ są ręcznie owinięte wokół palety. Ta folia stretch jest często używana w sytuacjach, gdy złożoność ładunku jest ograniczona i nie ma potrzeby owijania dużej liczby palet. Jak sama nazwa wskazuje, folia maszynowa owinięta jest wokół palety za pomocą maszyny. Istnieje duża różnorodność marek i typów maszyn. Wszystkie z określonymi ustawieniami i mocą wyjściową.

 

Warto jednak pamiętać co pakujemy. Na przykład paleta z papierem toaletowym, będzie miała inna stabilność, aniżeli paleta z butelkami napojów – pierwsza ma znacznie mniejszą stabilność niż druga. Innym ważnym czynnikiem jest używana owijarka – jaka jest jej zdolność rozciągania folii stretch i jaka jest jej prędkość. Czasami szybkość procesu owijania może wymagać grubszej folii stretch, aby zagwarantować wysoką wydajność. 

 

Maszyny pakujące – właściwe ustawienia maszyny

 

Właściwe ustawienia maszyny są naprawdę ważne, jeśli chodzi o osiągnięcie stabilności palet i bezpieczeństwa ładunku. Istnieje wiele różnych typów owijarek z różnymi ustawieniami. Rodzaj maszyny odgrywa ważną rolę w rozciągnięciu folii stretch. Posiadamy rozległą wiedzę na temat wszystkich dostępnych na rynku maszyn do owijania oraz najlepszych ustawień umożliwiających osiągnięcie stabilności palety dla konkretnego ładunku.

Może spodobać Ci się również:

Jak sprawdzić czy firma istnieje? Poznaj szczegółowe dane

Jak sprawdzić czy firma istnieje? Poznaj szczegółowe dane

20 lipca 2019

W momencie, gdy myślimy o nawiązaniu współpracy z inną firmą lub zatrudnieniem się w określonej spółce, powinniśmy upewnić się, co do legalności i stanu wybranego przedsiębiorstwa. Pomocne w tym okazują się…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca