czwartek, 18 lipca 2024r.

Fotoodmładzanie – co to jest i jakich efektów można się spodziewać?

Wraz z wiekiem skóra traci jędrność i dochodzi do zmniejszenia się jej gęstości, na jej powierzchni zaczynają pojawiać się zmarszczki oraz plamy barwnikowe. Aby móc utrzymać ją w dobrej kondycji przez długi czas, warto zastosować odpowiednie zabiegi, dobrym wyborem będzie fotoodmładzanie, które obecnie cieszy się coraz większą popularnością. Jak działa oraz kiedy warto zdecydować się na taki zabieg?

Czym jest fotoodmładzanie?

Fotoodmładzanie T3 to zabieg laserowy, który cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ jest bezpieczny i skuteczny. Polega na emisji wiązek światła, które są absorbowane przez skórę. To powoduje odnowienie mikronaczyń, prowadzi do przebudowy kolagenu oraz stymulacji fibroblastów. W efekcie skóra jest wygładzona, jędrniejsza, pory są zmniejszone.

Czas rekonwalescencji po zabiegu jest krótki, może się mu poddać każdy bez wyjątku, także z problemami związanymi z trądzikiem różowatym oraz przebarwieniami. To doskonałe rozwiązanie dla osób borykających się z foto uszkodzeniami skóry, ale nie tylko.

Jak często trzeba powtarzać zabieg?

Zabieg fotoodmładzania skóry musi być wykonywany w seriach, gdyż tylko wtedy można będzie uzyskać najlepsze rezultaty. Zaleca się przeprowadzenie optymalnie do 6 zabiegów w odstępach dwutygodniowych. Ponieważ fotoodmładzanie nie powoduje żadnych uszkodzeń naskórka, można wrócić do swoich codziennych zajęć od razu. 

Światło lasera wzmaga produkcję kolagenu i elastyny, co bardzo korzystnie wpływa na wygładzanie zmarszczek i poprawę jędrności skóry. Zabieg stymuluje naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki temu dochodzi do jej głębokiej przebudowy. Fotoodmładzanie można zastosować nie tylko w obrębie twarzy, ale także szyi, dekoltu, dłoni i ramion.

Kto powinien skorzystać z fotoodmładzania?

Zabiegi laserowe są przeznaczone dla każdego bez wyjątku, można poddać się im niezależnie od wieku, chociaż najczęściej decydując się na nie osoby obserwujące u siebie pierwsze oznaki starzenia. Jeżeli zależy nam na ogólnej poprawie kondycji skóry, redukcji niedoskonałości, jest to idealne rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę. 

Efekty zabiegu są widoczne już po pierwszych dniach, przy czym niezbędne jest wykonanie całej serii zabiegów. Jedna wizyta w gabinecie medycyny estetycznej to zdecydowanie za mało. Czy warto zdecydować się na taki zabieg? Bez wątpienia tak, w ten sposób można będzie opóźnić proces starzenia się skóry. Zabiegi laserowe są obecnie jednymi z najskuteczniejszych, jakie są dostępne na rynku, jednocześnie są także stosunkowo niedrogie. Pamiętajmy o profilaktyce starzenia się skóry, w ten sposób będziemy mogli cieszyć się z młodego wyglądu na długi czas.

Może spodobać Ci się również:

Wspólnota mieszkaniowa - jak założyć? Obsługa prawna wspólnot mieszkaniowych

Wspólnota mieszkaniowa – jak założyć? Obsługa prawna wspólnot mieszkaniowych

26 maja 2020

Stając się właścicielem mieszkania w nieruchomości wielomieszkaniowej, bardzo prawdopodobne jest, że staniemy się członkiem wspólnoty mieszkaniowej. Taka sama sytuacja wystąpi w momencie, kiedy w nowej nieruchomości zamieszkują poszczególne rodziny. Dla…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca