czwartek, 18 lipca 2024r.

Gdzie szukać mieszkania na wynajem krótkoterminowy?

photo 1679105796480 13346b5832c9cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyN3x8cmVhbCUyMGVzdGF0ZSUyMHJlbnRhbHxlbnwxfDB8fHwxNjkwNTU2OTM5fDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Pasywny dochód może w pełni zastąpić pracę na etat. Sposobów generowania dodatkowych zarobków jest wiele, w każdym przypadku jednak na początku trzeba w coś zainwestować. Autorzy dzieł sztuki poświęcają swój czas na wytworzenie konkretnego dzieła, a osoby udostępniające nieruchomości na wynajem krótkoterminowy muszą znaleźć odpowiedni lokal. Gdzie warto rozpocząć tego typu działalność?

Wynajem krótkoterminowy jest dość specyficzny

Chyba każdy z nas w swoim życiu zetknął się z najmem mieszkania. Najczęściej była to forma długoterminowa, której założenia oraz postanowienia dotyczące czynszu czy sposobu rozliczania ewentualnych usterek na mieszkaniu zawierało się w szczegółowej umowie. To jeden ze sposobów udostępniania nieruchomości, choć może on przynieść nieco mniejszy dochód.

Wynajem krótkoterminowy bardzo różni się od klasycznego udostępniania mieszkania. Tutaj ważne jest duże obłożenie i zainteresowanie turystów, dzięki czemu łatwo można znaleźć kolejnych lokatorów. Zarządzanie apartamentami pod wynajem krótkoterminowy będzie więc polegać na stałej promocji i utrzymaniu lokalu na odpowiednim poziomie.

Szukaj nieruchomości tam, gdzie dużo turystów

Apartamenty pod wynajem krótkoterminowy powinny znajdować się w pobliżu miejsc atrakcyjnych dla turystów. Dlatego większość tego typu obiektów skupiona jest wokół dużych aglomeracji oraz wakacyjnych kurortów. W Międzyzdrojach, Krakowie czy Zakopanem dużo łatwiej jest udostępnić mieszkanie, które będzie służyć lokatorom przez stosunkowo krótki czas.

Warto też podkreślić, że taki apartament jest dość drogi. Inwestor przed udostępnieniem lokalu podnosi jego standard, by sprostać wymaganiom każdego klienta. Udogodnienia muszą zatem wiązać się z podniesieniem stawki za nocleg, dlatego właśnie lepiej inwestować w apartamenty, gdzie turystów będzie pod dostatkiem.

Obsługa może zabrać sporo energii i czasu

Przyjmowanie nowych i odprawianie dotychczasowych klientów, fakturowanie wszelkich działań, utrzymanie lokalu na odpowiednim poziomie czy promocja nieruchomości – z takimi zadaniami musi zmierzyć się każdy, kto chciałby udostępnić apartament pod wynajem krótkoterminowy. Na szczęście nie trzeba się tym zajmować samodzielnie!

Zarządzanie najmem krótkoterminowym możemy zlecić profesjonalnej firmie, która często oferuje stabilną stopę zwrotu inwestycji. Oznacza to, że możemy liczyć na pewny dochód, a całym procesem logistycznym związanym z obsługą lokalu zajmą się osoby z większym doświadczeniem.

Może spodobać Ci się również:

photo 1530090290664 25ba4b611af9cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzMnx8Z3JlZW4lMjB3YWxsJTIwcGxhbnRzfGVufDF8MHx8fDE2NjQ4MTc5ODQixlibrb 1.2.1q80w1080

Sztuczne rośliny doniczkowe oraz sztuczne kwiaty, czyli o nowoczesnym podejściu do dekoracji wnętrz słów kilka

1 marca 2024

W dzisiejszych czasach aranżacja wnętrz stała się jednym z kluczowych elementów kreowania przytulnego i estetycznego otoczenia. Jednak coraz więcej osób poszukuje rozwiązań, które nie tylko dodają uroku pomieszczeniom, ale również…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca