sobota, 22 czerwca 2024r.

Ile kosztuje nadajnik GPS do samochodu i jaki kupić?

unnamed file 10

Nadajnik GPS do samochodu to jedno z lepszych zabezpieczeń przed kradzieżą. Chociaż może się wydawać, że takie urządzenie nie będzie w stanie dobrze ochronić pojazdu, jeśli wybierzemy odpowiedni model, będziemy mogli spać spokojnie. Jak działa nadajnik GPS i ile kosztuje?

Nadajnik GPS – jaki?

Choć na rynku nie brakuje nadajników GPS, to prawda jest taka, że nie każde urządzenie będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania. Po pierwsze nie warto decydować się na zakup radiowego systemu do pojazdu, mając na uwadze wyłącznie jego cenę. Po drugie wybierajmy nadajniki, które posiadają własną częstotliwość radiową, gdyż tylko w tym wypadku możemy mieć pewność, że odzyskamy pojazd. Dlaczego? W przypadku uprowadzenia auta właściciel zgłasza ten fakt do centrum monitoringu kradzieży, wówczas urządzenie zostaje wybudzone. Niemniej jednak złodzieje mają różne metody na zagłuszenie sygnału płynącego z nadajnika. Własna częstotliwość radiowa to niemożliwi. 

Najlepszym rozwiązaniem będzie nadajnik pochodzący od renomowanego, cenionego i co ważniejsze polskiego producenta. Jest to dość istotne, gdyż w tym przypadku producent projektuje urządzenia, które są przystosowane do polskich realiów, uwzględniając charakterystyczne metody kradzieży samochodów oraz unieszkodliwiania zabezpieczeń. 

Ile kosztuje dobry lokalizator GPS?

Na to pytanie nie ma w zasadzie jednoznaczniej odpowiedzi, gdyż ceny są bardzo zróżnicowane. Nie warto decydować się na najtańszy nadajnik, gdyż nie będzie dobrze spełniał swojej funkcji. Za dobrej jakości radiowy system do pojazdu trzeba będzie zapłacić do 1000 złotych. Wybierajmy urządzenia zaopatrzone we własne częstotliwości radiowe, tylko takie będą skuteczne. 

Mimo że koszty są dość wysokie, prawda jest taka, że tylko w tym wypadku będziemy w stanie dobrze zabezpieczyć swój pojazd. Choć nadajnik GPS nie uchroni samochodu bezpośrednio przed kradzieżą, to dzięki niemu będziemy w stanie w bardzo prosty i szybki sposób go odzyskać. 

Dla kogo takie rozwiązanie będzie najlepsze?

Nadajnik GPS to dodatkowy sposób ochrony samochodu przed kradzieżą, który powinni wziąć pod uwagę wszyscy właściciele drogich, nowych aut. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre modele samochodów są bardzo cenione i pożądane przez złodziei, jeżeli mamy taki pojazd w swoim garażu, lepiej mieć się na baczności.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 10

Praca zdalna – jakie zawody?

1 lutego 2021

Wykonywanie zawodowych obowiązków poza biurem to w dzisiejszych czasach normalna sprawa. Praca zdalna to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu można pracować dosłownie z drugiego końca świata. Oczywiście taka forma zatrudnienia…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca