sobota, 22 czerwca 2024r.

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w smartfonie? Sprawdź.

Automatycznie zapisany szkic

Konieczność wymiany wyświetlacza w smartfonie to bolączka właścicieli większości telefonów nowej generacji. Duże wyświetlacze są bowiem szczególnie podatne na uszkodzenia i czasem wystarczy jeden upadek, aby ekran telefonu pokrył się utrudniającymi sprawne użytkowanie pajączkami. Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w smartfonie? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Wyświetlacz i szybka do wymiany w pakiecie:

Często zdarza się tak, że wyświetlacz i szybka w telefonie są ze sobą połączone fabrycznie i nie sposób ich rozdzielić.

Dzięki temu utrudnieniu ze strony producentów smartfonów, w przypadku usterki jednego z tych elementów, konieczna jest wymiana także tego drugiego. Tego typu rozwiązanie niewątpliwie wiąże się z wyższym kosztem naprawy telefonu.

Jak się przed tym chronić? Przede wszystkim warto zainwestować w szkło hartowane lub folię ochronną, która zabezpieczy szybkę przed rozbiciem.

Reklamacja i rękojmia:

Zanim zdecydujesz się na wymianę wyświetlacza w swoim smartfonie, zastanów się, w jaki sposób doszło do jego uszkodzenia.

Jeżeli problem nie powstał z Twojej winy – bo na przykład ekran Twojego telefonu uległ samoistnemu wypaleniu – sprawdź, czy przysługuje Ci prawo do reklamacji lub rękojmi.

Czas składania reklamacji jest zależny od producenta. Na przykład Iphone przyjmuje reklamacje przez rok od daty zakupu. Natomiast rękojmia jest określona odpowiednią ustawą i zawsze trwa dwa lata.

Czym się różni rękojmia od reklamacji? W przypadku tej pierwszej, pismo jest kierowane do producenta. Rękojmię zaś składamy na ręce dystrybutora produktu.

Wymiana wyświetlacza w innym serwisie:

Jeżeli decydujesz się na wymianę wyświetlacza w innym serwisie, warto przede wszystkim wybrać ten, który korzysta wyłącznie z oryginalnych części zamiennych.

Zasadniczą zaletą odwiedzania prywatnych serwisów jest to, że nierzadko można tam wymienić wyświetlacz nawet w 2-3 godziny. Dla porównania, oddając telefon do naprawy w ramach reklamacji lub rękojmi, na sfinalizowanie usługi trzeba poczekać nawet 2 do 3 tygodni.

Cena wymiany wyświetlacza jest zależna przede wszystkim od modelu telefonu (roku premiery, dostępności części zamiennych, jego wielkości). Ponadto, w niektórych modelach telefonów szybka i wyświetlacz są ze sobą połączone, wówczas koszt usługi podnosi się.

Jeżeli zdecydujemy się na wymianę na oryginalne części, ceny usługi zaczynają się od 150 złotych. Trzeba jednak pamiętać, że jest to najniższa półka cenowa, więc jeżeli chcesz wymienić wyświetlacz w nowym telefonie, cena może być o wiele wyższa.

Może spodobać Ci się również:

photo 1600267165477 6d4cc741b379cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0OHx8ZG9jdW1lbnRzfGVufDF8MHx8fDE2Mzg2MzQyNTYixlibrb 1.2.1q80w1080

Co to jest skanowanie i na czym polega? W jakich miejscach skanowanie znajduje zastosowanie?

1 listopada 2022

Skanowanie dokumentów to ważny element umożliwiającymi szybkie ich przekazywanie oraz możliwość przechowywania na komputerze lub nośnikach danych. Za pomocą skanera można zeskanować zarówno ważne informacje, jak i obrazy. Co więcej,…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca