czwartek, 18 lipca 2024r.

Ile trzeba mieć punktów, żeby zdać prawo jazdy kat. B?

photo 1499146506023 dd456c2c9aa9ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Egzamin na prawo jazdy u każdego wywołuje dreszcz emocji. Nie ma osoby, która nie stresowałaby się tym testem, choć powinien on jedynie sprawdzić nabyte umiejętności. Dlatego przed podejściem, warto dowiedzieć się, na czym polegał będzie sprawdzian teoretyczny. Z biegiem lat formuła egzaminowania ulegała częstym zmianom, jak więc wygląda egzamin na prawo jazdy w aktualnej formie?

Test składa się z 32 pytań

Egzamin teoretyczny polega na sprawdzeniu wiedzy nabytej w szkole nauki jazdy z Krakowa. Ilość pytań jest ujednolicona, a każdy test składa się z 32 zadań, w tym:

  • 20 pytań z wiedzy podstawowej,
  • 12 pytań z wiedzy specjalistycznej.

Odpowiedzi mogą mieć różną ilość punktów, ponadto uczestnik egzaminu nie wie jaką wagę ma poszczególne zadanie. Dlatego warto dobrze zastanowić się nad każdym pytaniem i postarać się znaleźć na wszystkie właściwe rozwiązanie.

Ile punktów należy zdobyć, by zdać egzamin?

Całkowita liczba punktów za test wynosi 74. Do uzyskania pozytywnego wyniku potrzeba 68 punktów i jest to minimalny próg zaliczenia teorii. Oznacza to, że osoby, które stracą maksymalnie 6 punktów również zdadzą egzamin i mogą przejść do części praktycznej.

Nie oznacza to jednak, że można udzielić złej odpowiedzi na 6 pytań. Jak już wspomnieliśmy, są one punktowane w skali 1-3, aby nie zdać, czasem wystarczy więc zaznaczyć błędną odpowiedź już przy trzech zadaniach. Dlatego warto przemyśleć każdą odpowiedź i nie pomijać pytań w trakcie egzaminu.

Jak się przygotować do testu?

Kluczem do sukcesu będzie właściwy kurs prawa jazdy w Krakowie. Podczas rzetelnie przeprowadzonych wykładów, instruktor z pewnością udzieli wszelkich informacji dotyczących przepisów, zasad poruszania się po drodze czy pierwszej pomocy. Aby pomyślnie zdać test, trzeba opanować te wszystkie elementy, które zresztą przydadzą się później w trakcie jazdy.

Uczestnictwo w szkoleniu może jednak nie wystarczyć. Dlatego warto rozpocząć indywidualną naukę na egzamin z prawa jazdy. Najlepiej skorzystać z udostępnianych przez ośrodki szkoleniowe baz pytań, które pomagają oswoić się z formułą egzaminacyjną. Takie szkolenie pomoże też wyćwiczyć refleks i przygotuje nas do stresu związanego z egzaminem.

Co, jeśli nie zdamy za pierwszym razem? Nie warto z tego powodu się załamywać! Nawet gdy przerobimy wszystkie dostępne pytania, mogą się trafić kwestie, których jeszcze nie rozumiemy. Po oblanym egzaminie warto więc doszkolić się z tych zagadnień i ponownie spróbować uzyskać pozytywny wynik.

Może spodobać Ci się również:

photo 1596079890744 c1a0462d0975cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMHx8b2ZmaWNlJTIwc3BhY2V8ZW58MXwwfHx8MTY0ODI4OTY2MQixlibrb 1.2.1q80w1080

Co to jest wirtualne biuro i dlaczego wirtualny adres jest przydatny każdemu przedsiębiorcy?

1 marca 2022

W ostatnich latach w sferze zarządzania małym lub większym przedsiębiorstwem nastąpiło wiele zmian. Utrzymanie biur stacjonarnych jest trudne, ze względu na ceny, a do tego dochodzi wiele innych czynników, podnoszących…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca