niedziela, 25 lutego 2024r.

Jak długo trwa leczenie trądziku?

unnamed file

Trądzik jest chorobą dotykającą nie tylko osoby w wieku dojrzewania, ale także dorosłych. Niestety walka z nią nie jest łatwa. W tym wypadku trzeba uzbroić się w cierpliwość i trafić na dobrego specjalistę, który będzie w stanie nam pomóc. Jak długo trwa leczenie trądziku i jaka metoda będzie najskuteczniejsza?

Laserowe leczenie trądziku 

Chociaż przez dekady uważano, że nie jest możliwe całkowite wyleczenie trądziku, medycyna estetyczna rozwija się bardzo szybko, dlatego daje nowe możliwości. Obecnie zabiegi laserowe cieszą się największym zainteresowaniem, co jest uzasadnione, ponieważ są skuteczne.  Laserowe usuwanie trądziku Kraków może okazać się strzałem w dziesiątkę, choć oczywiście jest to kwestia dość indywidualna. 

W efekcie terapii trądzik jest znacząco zredukowany, skóra staje się bardziej odporna na czynniki drażniące oraz mocniejsza. Aby móc uzyskać zadowalające efekty warto wykonać od 3-5 zabiegów w zależności od indywidualnych potrzeb.

Domowe sposoby leczenia trądziku

Chociaż domowe sposoby leczenia trądziku, z pewnością nie wyeliminują go całkowicie, to mogą skutecznie go ograniczyć. W pierwszej kolejności należy zastosować odpowiednie kosmetyki, które nie będą przesuszać skóry. Warto stosować co jakiś czas lekkie maseczki oczyszczające oraz toniki. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór kosmetyków naturalnych typu puder mineralny, dzięki temu skóra nie będzie obciążona.

Poza tym warto stosować delikatne środki myjące do twarzy, należy korzystać z oddzielnych ręczników do wycierania twarzy. Dobrym pomysłem będzie także częste wymienianie poszewki na poduszkę oraz dbanie o to, aby w ciągu dnia nie dotykać dłońmi twarzy, bo w ten sposób bardzo łatwo przenosi się bakterie. 

Inne metody 

Rezultaty leczenia trądziku mogą być różne w zależności od zaawansowania problemu. Niemniej jednak wybierając standardowe metody leczenia kremami, maściami, żelami, płynami, trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo na efekty trzeba czekać nawet kilka miesięcy. 

Dermatolog można zaoferować leczenie ogólne lub miejscowe, wszystko zależy od problemu, z jakim przychodzimy oraz wyboru metody leczenia. Poszczególne leki mogą zawierać retinoidy hamujące powstawanie zaskórników, Kwas azelainowy o działaniu antybakteryjnym, a także antybiotyki w formie erytromycyny lub klindamycyny. 

Chociaż walka z trądzikiem nie jest posta, obecna medycyna daje bardzo duże możliwości, z których warto skorzystać. Zabiegi laserowe to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu w szybki i bezbolesny sposób można pozbyć się problemu. 

Może spodobać Ci się również:

photo 1516594915697 87eb3b1c14eacropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4fHx3aW5lfGVufDF8MHx8fDE2MTk2ODE5NzUixlibrb 1.2.1q80w1080 5

Cabernet sauvignon – jakie to wino? Do jakich potraw warto je podawać?

1 lutego 2022

Większość z nas potrafi wymienić rodzaje win, jakie są dostępne w sprzedaży. Jednak problem pojawia się wtedy, gdy mamy do czynienia ze szczepami. Niestety nie każdy ma tak dużą wiedzę…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca