czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Jak drzwi zewnętrzne wpływają na energooszczędność?

unnamed file 11

Budując lub remontując dom mamy na uwadze jego funkcjonalność oraz jak najniższe koszty. W tym celu całość działań budowlanych, od fundamentów po dach, ukierunkowujemy na dobre właściwości termoizolacyjne całego budynku. Dotyczy to wszystkich elementów, w tym stolarki okiennej i drzwiowej.

Odpowiedni producent drzwi zewnętrznych jest w stanie doradzić przy zakupie drzwi, jakie będą najbardziej odpowiednie w stosowanej metodzie budowania. Wybór dopasowanego do potrzeb zabezpieczenia termoizolacyjnego odzwierciedli się w przyszłości w niższych rachunkach za ogrzewanie.

Z jakiego materiału musza być wykonane drzwi energooszczędne?

Drzwi zewnętrzne energooszczędne muszą być wykonane z odpowiednich materiałów o właściwościach termoizolacyjnych. Tu warto zwrócić uwagę na drzwi hybrydowe, które są technologicznym przełomem w produkcji tego elementu. Jest to doskonałe połączenie takich materiałów, jak drewno, stal ocynkowana i aluminium.

Każdy z tych materiałów używa się w produkcji stolarki drzwiowej, jednakże same w sobie mają wiele zalet, ale również każdy z nich ma swoje wady. Łącząc je razem producent eliminuje wady, a pozostawia tylko cechy, które stanowią o najwyższej klasie termoizolacyjności. Wygląd oraz niezwykła funkcjonalność sprawia, że drzwi hybrydowe cieszą się coraz większą popularnością.

Jaki współczynnik przenikania ciepła musi zostać zachowany w przypadku drzwi?

Według europejskich norm drzwi wejściowe nie mogą posiadać współczynnika przenikania ciepła Ud większego niż 1,5 W/m2K. Szukając odpowiedniego produktu warto kierować się zasadą, że im mniejsza wartość, tym cieplejsze drzwi. W przypadku budownictwa pasywnego, które jest coraz bardziej popularne współczynnik przenikania ciepła musi być najniższy.

Drzwi produkowane w technologii hybrydowej, dla domów pasywnych zachowują powyższy współczynnik Ud 0,63W/m2K. W tym przypadku za tak doskonałe parametry odpowiada nie tylko konstrukcja materiałowa, ale również całość wyposażenia wewnętrznego drzwi.

Dodatkowe elementy dociepleniowe drzwi

Aby drzwi spełniały warunki przy budowie domu pasywnego musza być odpowiednio zaprojektowane i wypełnione. Dotyczy to każdego ich elementu wyposażenia. Na ciepłe drzwi wpływ ma to, jak skonstruowane jest skrzydło drzwiowe, ościeżnica, a nawet próg.

W przypadku drzwi hybrydowych ościeżnica jest wykonana z aluminium z przekładką termiczną i posiada grubość 90 mm. Wypełniona jest warstwą izolacyjna w postaci piany PUR. Ten doskonały izolator znajduje się również wewnątrz skrzydła drzwiowego.

Drzwi hybrydowe to doskonałe rozwiązanie, gdy szukamy oszczędności energii.

Może spodobać Ci się również:

Obiady w Krakowie, czyli sprawdzone miejsca

Obiady w Krakowie, czyli sprawdzone miejsca

1 listopada 2020

Główne zalety jedzenia poza domem to między innymi wygoda oraz oszczędność czasu, jak i duża możliwość spróbowania całkowicie nowych potraw. Duże grono osób lubi jednak jeść w restauracjach, ale dla…

Czytaj więcej