niedziela, 25 lutego 2024r.

Jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi?

Jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi?

Zatrzaśnięte drzwi zewnętrzne to spory problem, z którym wielu z nas musiało się kiedyś zmierzyć. Czasem winowajcą jest pośpiech, czasem nieprawidłowe manipulowanie przy zamku, wpychanie na siłę niepasujących kluczy, uszkodzenie wkładki… Jak poradzić sobie w tej stresującej sytuacji? Co zrobić, by w przyszłości uniknąć kłopotów z zamkiem?

Po pierwsze, zachowaj spokój

Fakt – jeśli posiadasz tzw. zamek zatrzaskowy, jedyny komplet kluczy został w domu, a ty zbyt pośpiesznie zamknąłeś za sobą drzwi – prawdopodobnie nie poradzisz sobie samodzielnie. Podobnie, jeśli dysponujesz solidnymi, antywłamaniowymi drzwiami. Jeśli jednak zamek w drzwiach zablokował się, bo np. uszkodziła się wkładka lub coś obluzowało się wewnątrz, możesz na spokojnie spróbować pomanewrować kluczem w zamku.

Często pierwsze próby nie przynoszą efektu, ale w końcu słyszymy upragnione kliknięcie i drzwi się otwierają. Oczywiście, po takim incydencie nie powinniśmy czekać na kolejny – zamek może się zupełnie popsuć, a wtedy nawet najbardziej cierpliwe osoby nie będą w stanie go otworzyć. Od razu poprośmy o pomoc fachowca, który wszystko sprawdzi i pomoże naprawić usterkę.

Jeśli drzwi się zatrzasnęły, musisz wezwać ślusarza

Niestety, w przypadku zatrzaśnięcia najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest telefon do ślusarza. Próby manipulowania przy zamku, wpychanie do dziurki od klucza wsuwek czy szpilek, wkładanie plastikowych kart w szpary jest po pierwsze, nieskuteczne, a po drugie – może porysować powierzchnię drzwi.

Smutny finał takich zabiegów będzie się wiązał nie tylko z koniecznością zapłacenia ślusarzowi za usługę, ale również z dodatkowymi kosztami związanymi z renowacją podrapanych drzwi. Jeśli więc kusi nas, by przy zamku samodzielnie majsterkować, zastanówmy się, czy warto.

Wiertarka w ekstremalnych przypadkach

Czasem dzieje się tak, że ślusarz nie chce przyjechać od razu, wszystkie inne sposoby zawodzą, a drzwi otworzyć musimy. Co wtedy? Ekstremalnym rozwiązaniem, uszkadzającym zamek, jest rozwiercenie go wiertarką i usunięcie tzw. bolców. W Internecie znajdziemy wiele filmów, prezentujących, jak dokonać „legalnego włamania”. Trudno polecić taką metodą, ale czasem może okazać się jedynym sposobem sforsowania zatrzaśniętych drzwi.

Warto dodać, że w wielu przypadkach takich problemów można by było uniknąć, gdybyśmy pamiętali, że zamek w drzwiach – tak jak każdy inny mechanizm – należy od czasu do czasu konserwować, np. dostępnymi na rynku specjalnymi preparatami. Jeśli mamy podejrzenia, że z zamkiem dzieje się coś niedobrego, bo klucz nie pracuje płynnie, czujemy, że coś się obluzowało itp. – od razu wezwijmy fachowca. Pozwoli to uniknąć wielu problemów w przyszłości.

Może spodobać Ci się również:

photo 1613936360976 8f35cf0e5461cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxydW5uZXJzfGVufDF8MHx8fDE2NzUxMDg0OTEixlibrb 4.0.3q80w1080

Buty męskie na codzień – czym kierować się by wybrać najlepsze?

1 lutego 2023

Podczas szczególnych uroczystości, zwykle zakładamy eleganckie półbuty, które dopasowane są do naszego smokingu. Jednak na co dzień potrzebujemy luźniejszych butów, które będą przede wszystkim wygodne. Niestety nie zawsze wiemy, na…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca