niedziela, 25 lutego 2024r.

Jak stworzyć logo firmy za darmo? Sposoby na logo bez kosztów.

Jak stworzyć logo firmy za darmo? Sposoby na logo bez kosztów.

Logotyp, inaczej logo to graficzny znak, który powinien być unikalny dla każdego przedsiębiorstwa lub organizacji. Jest ważnym elementem kształtowania wizerunku firmy , wraz z jej rozwojem znak ten staje się coraz bardziej rozpoznawalny i cenny.  Logotypy takich firm jak Pepsi czy Coca-cola warte są miliony dolarów. Posiadając ciekawie zaprojektowane logo możemy przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Dlatego należy zadbać, żeby był to znak ciekawy a zarazem prosty. Wiele firm zajmuje się profesjonalnym projektowaniem i wykonywaniem logotypów jednak zazwyczaj usługi tego typu są drogie. Dla małego przedsiębiorstwa może to być zbyt duże obciążenie finansowe. Dlatego warto rozważyć stworzenie logotypu na własną rękę.

Logo na miarę swoich możliwości

W dobie darmowego oprogramowania dobrym pomysłem na stworzenie własnego logo jest skorzystanie z ogólnodostępnych programów graficznych. Możemy posłużyć się nimi do narysowania logotypu jaki nam się tylko wymarzy, choć nie do końca ponieważ należy również mieć na uwadze kwestie prawne. Nasze logo nie może być zbyt podobne do już istniejących logotypów. Jeśli będzie, nie uzyskamy możliwości zastrzeżenia takiego znaku graficznego. Nie będziemy również postrzegani dobrze przez potencjalnych klientów, oskarżą nas oni o brak kreatywności i kopiowanie istniejących rozwiązań. Tworząc własne logo od podstaw musimy liczyć się z tym, że zaawansowana obsługa programów graficznych nie jest prosta. Nieco czasu będzie potrzebne do opanowania wszystkich funkcji i możliwości. Innym rozwiązaniem jest własnoręczne narysowanie logotypu i zdigitalizowanie go. Jednak, żeby je stworzyć musimy posiadać zdolności artystyczne.

Pomocne oprogramowanie

Jeśli nie poosiadamy zdolności artystycznych, a obsługa programów graficznych jest dla nas zbyt trudna lub nie mamy czasu na jej naukę to nie wszystko stracone.  Stworzenie własnego logo za darmo jest nadal możliwe. W Internecie znaleźć można mnóstwo programów, które ułatwią nam zadanie stworzenia unikalnego logotypu. Są to programy bardzo intuicyjne i proste w obsłudze. Na przykład strona canva.com umożliwi skorzystanie z wielu gotowych szablonów, które mogą okazać się dla nas przydatne. Wystarczy wybrać interesujący nas szablon, dodać nazwę firmy lub organizacji i dostosować kolory. Tak stworzone logo wstawimy bez problemu do wizytówek czy ulotek. Równie łatwo zamieścimy logotyp na naszej stronie internetowej czy w portfolio. Sposób ten jest prosty i przyjemny, sprawdzi się nawet w przypadku osób, które nie posiadają zdolności graficznych.

Zestawienie przydatnych programów można znaleźć tu: https://livedesk.pl/blog/jaki-program-do-tworzenia-grafiki/

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 3

Czy suplementy są zdrowe? Na co zwrócić szczególną uwagę przyjmując suplementy diety?

1 grudnia 2021

Suplementy diety to bardzo popularne produkty, które stosuje coraz więcej osób. Możliwość uzupełnienia diety, która często jest niewystarczająca, to bardzo ważna kwestia, a więc należy zwrócić na to szczególną uwagę.…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca