niedziela, 25 lutego 2024r.

Jak usunąć zarysowania z samochodu? Przegląd różnych metod

Jak usunąć zarysowania z samochodu? Przegląd różnych metod

Rysy powstające na lakierze są nieodłącznym elementem korzystania z samochodu i nie można ich w żaden sposób uniknąć. Zaniedbania karoseria jest zmorą bardzo wielu właścicieli samochodów, którzy nie do końca wiedzą, jak pozbyć się niechcianych draśnięć. Na rynku istnieje obecnie wiele rozwiązań, które pozwalają na naprawę powstałych uszkodzeń, trzeba jednak wiedzieć, które metody dadzą najlepsze rezultaty.

Wysokiej jakości polerowanie i korekta lakieru w Katowicach

Polerowaniem samochodów zajmuje się niewiele firm, jeszcze mniej robi to skutecznie. Prawidłowo odrestaurowany lakier jest wolny od wad, które zostają faktycznie usunięte, a nie tylko zatuszowane. Wielu właścicieli pojazdów stosuje metody domowe, próbując usunąć rysy z wykorzystaniem pasty do zębów lub tanich preparatów polerskich. Na rynku dostępne są także markery, pozwalające zamaskować niedoskonałości. Zdecydowanie bardziej profesjonalna korekta musi zostać wykonana elektrycznie, ale korzystanie z maszyny wymaga wprawnej ręki i podwójnej ostrożności. Najlepsze efekty można uzyskać, łącząc dobrej jakości preparaty i odpowiednie narzędzia automatyczne. W tym wypadku sprawdzi się pasta OptiCoat, które nie pyli i nie zawiera dodatkowych olejów. W efekcie wszystkie znikające rysy są faktycznie niwelowane, a nie tylko maskowane. Warto zwrócić także uwagę na fakt, że OptiCoat zawiera ścierniwo SMAT, które charakteryzuje się niską kruchliwością. Oznacza to, że jest skuteczna tak długo, jak długo polerowany będzie dany element. 

Korekta lakieru a bezpieczeństwo

Bardzo istotną rolę przy wyborze metody odgrywa bezpieczeństwo. Przy stosowaniu środków o słabej jakości, bardzo realne staje się ryzyko uszkodzenia lakieru samochodu. Niemniej istotną rolę odgrywa tu także odpowiednie przygotowanie auta przed przystąpieniem do wszystkich prac. Każdy samochód powinien być najpierw gruntowanie czyszczony, jeśli zachodzi taka potrzeba, proces mycia powtarzany jest nawet kilka razy. Kolejnym etapem jest deironizacja i dekontaminacja lakieru, aby pozbyć się wszystkich zabrudzeń, które osiadły głęboko w jego strukturze. Następnie auto przechodzi proces oględzin, aby ocenić grubość i poziom zniszczenia karoserii. Dopiero po zakończeniu tych czynności, samochód poddaje się właściwemu polerowaniu.

Jak zadbać o świeżo odrestaurowany lakier na samochodzie?

Korzystając z usług autodetailingu, należałoby rozważyć nałożenie na powierzchnię lakieru powłoki ceramicznej lub kwarcowej. Alternatywą dla tych dwóch rozwiązań może być kompleksowe woskowanie. W efekcie karoseria zostaje należycie zabezpieczona i będzie cieszyła oko przez długie lata. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie automatyczne myjnie szczotkowe mają destrukcyjny wpływ na samochód, korzystniej dla pojazdu będzie całkowicie z nich zrezygnować na rzecz standardowych metod mycia samochodu.

Może spodobać Ci się również:

Potrzebujesz doskonałego papieru? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Szukaj firm z wieloletnią tradycją

Potrzebujesz doskonałego papieru? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Szukaj firm z wieloletnią tradycją

27 lipca 2019

Niezależnie od branży, w jakiej pracujemy, często istnieje konieczność wykonania wysokojakościowych wydruków, zarówno w kwestii przygotowywania dokumentów, jak i materiałów reklamowych. Kluczem do sukcesu i estetycznego wyglądu ulotki czy też…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca