czwartek, 28 marca 2024r.

Jak uzupełnić duże braki w uzębieniu? Jakie konsekwencje mogą dotknąć osoby z dużym brakiem zębów?

photo 1593022356769 11f762e25ed9cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxkZW50aXN0fGVufDF8MHx8fDE2Njk0ODc2MTUixlibrb 4.0.3q80w1080

Braki w uzębieniu często wpływają na mniejszą samoocenę. Jest to spowodowane tym, iż taka osoba nie może się uśmiechnąć z powodu złego wyglądu uzębienia. Na szczęście istnieje wiele zabiegów, które mają na celu poprawę wyglądu uzębienia. Jakie więc metody uzupełnienia brakujących zębów wyróżniamy i o czym powinny pamiętać osoby, które nie mają wszystkich zębów?

Brakujące zęby – jakie metody uzupełnienia wyróżniamy?

Gabinety dentystyczne mają w swojej ofercie wiele różnych metod uzupełnienia dużych braków w uzębieniu. Do najpopularniejszych z nich zaliczamy: implanty, most porcelanowy, protezę całkowitą itp. Konkretna metoda, jaka zostanie wybrana uzależniona jest od możliwości finansowych pacjenta oraz jego oczekiwań.

Warto dodać, że leczenie zależy też w dużej mierze od stanu zdrowia pacjenta, a więc nie zawsze możliwy jest wybór metody, którą chciałby pacjent. Oczywiście możliwości, jeżeli chodzi o leczenie stomatologiczne, są znacznie większe niż kiedyś, co jest możliwe dzięki nowoczesnym urządzeniom wykorzystywanym w stomatologii. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla pacjentów i pozwala cieszyć się naprawdę pięknym uśmiechem.

Czy można zwlekać z uzupełnieniem brakujących zębów?

Wiele osób ma braki w uzębieniu, które nie są uzupełniane. Jest to oczywiście ogromny błąd, ponieważ może prowadzić to do różnych problemów. Oprócz tego, że brakujące zęby wpływają na nieestetyczny wygląd uzębienia, to powodują również zanik kości, czy zapadanie się policzków.

Uzupełnienie brakującego zęba niedługo po ekstrakcji jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Problemy dotyczące osób, które mają duże braki w uzębieniu są jeszcze poważniejsze.

Warto wiedzieć, że pierwsze powikłania nie pojawiają się od razu, a dopiero po dłuższym czasie. Jeśli jednak szybko zdecydujemy się na uzupełnienie zębów uśmiech będzie się idealnie prezentował, a stan jamy ustnej będzie w naprawdę dobrym stanie.

Jak brakujące zęby wpływają na układ pokarmowy?

Jednym z ważniejszych problemów, jaki może się pojawić po utracie zębów, są problemy z układem pokarmowym. W przypadku brakujących zębów pokarm nie jest dobrze rozdrabniany, co w konsekwencji negatywnie wpływa na pracę żołądka i jelit.

Może to powodować wzdęcia, bóle brzucha i inne nieprzyjemne dolegliwości. Należy wiedzieć, że zły stan jamy ustnej, a dokładniej zębów ma duży wpływ na układ pokarmowy, gdyż bakterie bytujące w jamie ustnej przedostają się do żołądka.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Sommelier jak zostać? Gdzie może pracować sommelier?

1 stycznia 2022

Posiadanie specjalistycznej wiedzy o winie znacznie ułatwia poruszanie się w świecie tego trunku. Osoby, które chcą, na co dzień pracować z winem oraz wykonywać związane z tym czynności muszą przejść…

Czytaj więcej