czwartek, 18 lipca 2024r.

Jak wyczyścić materac?

Jak wyczyścić materac?

Kluczem do dobrego samopoczucia jest zdrowy i regenerujący sen. To dzięki niemu każdego poranka mamy energię do działania. Ten z kolei zagwarantuje nam najwyższej jakości, wygodny materac. Jednak nawet najbardziej nowoczesny produkt nie będzie spełniał naszych oczekiwań, jeśli nie zadbamy o jego czystość. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób odpowiednio czyścić materac, by służył przez długi czas i niezmiennie zachwycał swoim wyglądem.

Czyszczenie materaca metodą na sucho

Zastanawiasz się, w jaki sposób wyczyścić materac bez konieczności jego prania w pralce? Istnieje niezwykle prosty i skuteczny sposób, jakim jest po prostu użycie odkurzacza. Za jego sprawą można niemalże każdego dnia odświeżać tkaninę, co jest nie tylko łatwe, ale także bardzo szybkie. Dzięki odkurzaniu jesteśmy w stanie pozbyć się niewidocznych roztoczy, a także martwego naskórka. Co więcej, odkurzając, usuwamy również gromadzący się kurz. Zaleca się, by materac był odkurzany regularnie, nie rzadziej niż co trzy miesiące. Można to robić w wygodny sposób przy każdej zmianie pościeli.

Po odkurzeniu materaca warto jest go wywietrzyć, wystawiając na świeże powietrze najlepiej podczas słonecznego oraz suchego dnia. Jeśli posiadasz model materaca, który jest dwustronny, dobrą praktyką jest również odwracanie go co jakiś czas. Pozwala to na skuteczne pozbycie się wilgoci.

Czyszczenie materaca na mokro

Niekiedy zdarza się, że zwykle odkurzenie materaca jest niewystarczające. Szczególnie, gdy pojawiają się plamy i inne trudniejsze do usunięcia zabrudzenia. Wtedy należy zdecydować się na wypranie materaca. W tym celu bardzo skuteczna jest myjka parowa. To sprawdzowe rozwiązanie, jaki pozwala na wniknięcie głęboko w tkaninę i odświeżenie jej zarówno z wierzchu, jak i wewnątrz. Decydując się na takie czyszczenie na mokro i pamiętając o regularności – np. raz na trzy miesiące – zyskujesz pewność, że w materacu nie mnożą się niechciane bakterie czy roztocza.

Taka metoda jest szczególnie skuteczna w przypadku alergików, dla których niewidzialne zanieczyszczenia bywają bardzo kłopotliwe i wyłącznie pogarszają stan zdrowia. Do czyszczenia metodą parową można wykorzystać wodę lub specjalne detergenty, które dedykowane są właśnie do tkanin obiciowych.

Wybór higienicznego materaca z pokrowcem

Nie da się ukryć, że czyszczenie materaca metodą na mokro jest niekiedy kłopotliwe. Nie każdy jest w posiadaniu myjki parowej. Dlatego tak ważne jest, aby wybierać materace wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów, które są bardziej higieniczne niż syntetyczne odpowiedniki. Dzięki nim pozytywnie wpływamy zarówno na zdrowie, jak i samopoczucie. Jednym ze składników, na jakie warto postawić, jest latekst naturalny, który całkowicie hamuje rozwój zaróno bakterii, jak i pozostałych drobnoustrojów. Umożliwia on także odpowiednią cyrkulację powietrza.

Warto zdecydować się także na pokrowiec, który będzie otaczać materac. Jest on łatwy w montażu, a także można go szybko zdjąć i w prosty, szybki sposób odświeżyć, piorąc w pralce. Także i one wykonywane są z naturalnych, solidnych materiałów, które zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza oraz niezwykły komfort snu.

Może spodobać Ci się również:

Szpachla samochodowa – jak nakładać? Sprawdź

Szpachla samochodowa – jak nakładać? Sprawdź

30 listopada 2020

Każdy kierowca, właściciel ukochanego samochodu zrobi wszystko, aby jego pojazd prezentował się przepięknie. O idealny wygląd auta dbamy też szczególnie przed jego sprzedażą. Zależy nam wówczas, aby samochód prezentował się…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca