środa, 07 czerwca 2023r.

Jak wyglądają zdrowe zęby? Co zrobić, aby mieć zdrowe i piękne zęby?

photo 1489278353717 f64c6ee8a4d2cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMHx8ZGVudGlzdCUyMGRlbnRhbHxlbnwxfDB8fHwxNjM5NDE2MjU1ixlibrb 1.2.1q80w1080

Zdrowe zęby to ważna wizytówka każdego z nas, dlatego staramy się dbać o swoje uzębienie jak najlepiej. Przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej ma ogromne znaczenie zarówno dla pięknego uśmiechu, jak i zdrowia całego organizmu. Jak prawidłowo zadbać o swoje zęby i po czym poznać, że są one naprawdę zdrowe?

Zdrowe zęby – jak je rozpoznać?

Zęby, które są zdrowe, kojarzą nam się przede wszystkim z ich białym kolorem. Oczywiście jest to trafne stwierdzenie, jednak oprócz tego, warto zwrócić uwagę również na wiele innych kwestii. Zdrowe zęby to brak ubytków oraz próchnicy.

Co więcej, należy wykluczyć tutaj także różnego rodzaju choroby dziąseł oraz inne problemy mogące występować w jamie ustnej. Zdarza się jednak, że ktoś nie ma idealnie białych zębów, gdyż zależy to głównie od czynników genetycznych. Duże znaczenie ma tu też dbanie o stan jamy ustnej, co jest najważniejszą kwestią.

Jak dbać o zęby, aby były one białe?

Często pacjenci zgłaszają się do gabinetów stomatologicznych w celu przeprowadzenia zabiegu wybielania. Niestety zdarza się, że nawet pomimo dokładnego i regularnego szczotkowania zębów nie będą one idealnie białe.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie zabiegu, który pozwoli na poprawę wyglądu uzębienia. W sprzedaży dostępne są również różnego rodzaju pasty wybielające i inne produkty przeznaczone do tego celu. Warto jednak wiedzieć, że pasty nie zawsze są skuteczne, a jeśli już pomogą, to efekt może być niezadowalający.

Jeżeli więc nasze zęby nie są białe, a chcielibyśmy mieć jeszcze piękniejszy uśmiech, powinniśmy poszukać dobrego specjalisty. Dentysta Białystok to miejsce, gdzie znajdziemy fachową pomoc, dzięki czemu nasze zęby będą naprawdę białe.

Co wpływa na kolor zębów?

Jak już wiadomo jednym z czynników, od którego zależy kolor naszych zębów jest genetyka. Należy dodać, że oprócz tego ogromny wpływ ma dieta oraz styl życia. Częste spożywanie produktów barwiących zęby, a nawet niektórych leków może negatywnie wpłynąć na wygląd uzębienia.

Ponadto istotny jest też styl życia, a dokładniej używki, jakie stosujemy. Palenie papierosów, czy picie kawy również sprawia, że zęby stają się ciemniejsze.

Z ciemniejszym kolorem zębów mają do czynienia też osoby starsze. Dzieje się tak, ponieważ wraz z wiekiem szkliwo ciemnieje, przez co uśmiech nie jest już tak atrakcyjny. Na szczęście istnieje wiele zabiegów i sposobów na bielsze zęby, a więc nie musimy rezygnować z uśmiechu wyłącznie z uwagi na kolor zębów.

Może spodobać Ci się również:

photo 1498887960847 2a5e46312788cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxjYXIlMjB2YXJuaXNoaW5nfGVufDF8MHx8fDE2NTM5MTgwMTkixlibrb 1.2.1q80w1080

Jakie pady polerskie zastosować w trakcie czyszczenia lakieru?

1 sierpnia 2022

Aby osiągnąć idealny połysk lakieru, powinniśmy zastosować właściwy sprzęt polerski. Nie tylko dobór optymalnych past jest ważny. Szczególnie istotne są dopasowane gąbki lub pady, które umożliwią płynne ścieranie powłoki do…

Czytaj więcej