środa, 07 czerwca 2023r.

Jak wyglądają zdrowe zęby?

photo 1619987614890 4797e713fb03cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxfHxkZW50aXN0JTIwZGVudGFsfGVufDF8MHx8fDE2Mzk0MTYyNTUixlibrb 1.2.1q80w1080

Zdrowe zęby to ważna wizytówka każdego z nas, dlatego staramy się dbać o swoje uzębienie jak najlepiej. Przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej ma ogromne znaczenie zarówno dla pięknego uśmiechu, jak i zdrowia całego organizmu. Jak prawidłowo zadbać o swoje zęby i po czym poznać, że są one naprawdę zdrowe?

Czym się charakteryzują zdrowe zęby?

Zęby, które są zdrowe, kojarzą nam się przede wszystkim z ich białym kolorem. Oczywiście jest to trafne stwierdzenie, jednak oprócz tego, warto zwrócić uwagę również na wiele innych kwestii. Zdrowe zęby to brak ubytków oraz próchnicy.

Co więcej, należy wykluczyć tutaj także różnego rodzaju choroby dziąseł oraz inne problemy mogące występować jamie ustnej. Zdarza się, że ktoś nie ma idealnie białych zębów, gdyż zależy to głównie od czynników genetycznych. Oczywiście duże znaczenie ma tu też dbanie o stan jamy ustnej.

Jak dbać o zęby, aby były one białe?

Często pacjenci zgłaszają się do gabinetów stomatologicznych w celu przeprowadzenia zabiegu wybielania. Niestety zdarza się, że nawet pomimo dokładnego i regularnego szczotkowania zębów nie będą one idealnie białe.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie zabiegu, który pozwali na poprawę wyglądu uzębienia. W sprzedaży dostępne są również różnego rodzaju pasty wybielające i inne produkty przeznaczone do tego celu. Warto jednak wiedzieć, że pasty nie zawsze są skutecznie, a jeśli już pomogą, to efekt może być niezadowalający.

Jeżeli wiec nasze zęby nie są białe, a chcielibyśmy mieć jeszcze piękniejszy uśmiech, powinnyśmy poszukać dobrego specjalisty. Dentysta Białystok to miejsce, gdzie znajdziemy odpowiednią pomoc, dzięki czemu nasze zęby będą naprawdę białe.

Co wpływa na kolor zębów?

Jak już wiadomo jednym z czynników, od którego zależy kolor naszych zębów jest genetyka. Należy dodać, że oprócz tego ogromny wpływ ma dieta oraz styl życia. Częste spożywanie produktów barwiących zęby, a nawet niektórych leków może negatywnie wpłynąć na wygląd uzębienia.

Ponadto istotny jest też styl życia, a dokładniej używki, jakie stosujemy. Palenie papierosów, czy picie kawy również sprawia, że zęby stają się ciemniejsze.

Z ciemniejszym kolorem zębów mają do czynienia również osoby starsze. Dzieje się tak, ponieważ wraz z wiekiem szkliwo ciemnieje, przez co uśmiech nie jest już tak atrakcyjny. Na szczęście istnieje wiele zabiegów i sposobów na bielsze zęby, a więc nie musimy rezygnować z uśmiechu wyłącznie z uwagi na kolor zębów.

Może spodobać Ci się również:

photo 1612283105368 36468f634599cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw4fHxwcm9zdGhldGljJTIwdG9vdGh8ZW58MXwwfHx8MTY2MTI3ODc3Mwixlibrb 1.2.1q80w1080

Jak dbać o uzębienie zaatakowane paradontozą?

1 lipca 2022

Jednym z najczęściej występujących schorzeń w jamie ustnej jest paradontoza. Cierpi na nią wiele osób, walcząc z bólem, występującym przy przewlekłym zapaleniu przyzębia. Może to doprowadzić do przykrych konsekwencji, pogarszającego…

Czytaj więcej