poniedziałek, 25 września 2023r.

Jaki brodzik wybrać? Zalety brodzików prostokątnych

photo 1639751898256 e80ef909ea8dcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3Nnx8c2hvd2VyfGVufDF8MHx8fDE2NTc4NzA4NDIixlibrb 1.2.1q80w1080

Zestaw prysznicowy dla wielu jest wydajniejszym rozwiązaniem niż klasyczna wanna. Pomijając aspekt ekonomiczny, czyli mniejsze zużycie wody: kabina prysznicowa znacznie ułatwia codzienną pielęgnację. Jednak ze względu na bardzo zróżnicowany wybór systemów, często mamy problem, który wariant wybrać. A trzeba jeszcze dopasować brodzik 100×80. Dziś sprawdzimy kiedy sprawdzą się brodziki prostokątne i czy takie spody mają jakieś zalety.

Kabina z brodzikiem półokrągłym czy prostokątnym?

Wszystko zależy od tego ile miejsca możemy przeznaczyć na montaż systemu kabinowego. W niewielkiej łazience, gdzie liczy się każdy centymetr kwadratowy najlepiej wykorzystać wariant półokrągły. To system, który stawia się najczęściej w rogu pomieszczenia, dzięki czemu maksymalnie zagospodarujemy trudno dostępną przestrzeń.

Jeśli jednak cenimy sobie komfort i odpowiedni styl, powinniśmy postawić na brodziki prysznicowe prostokątne wraz z dopasowaną kabiną. Najczęściej są to zestawy większe, które nie będą blokować ruchów w trakcie kąpieli. Takie warianty idealnie wpasują się w wystrój tradycyjnej lub nowoczesnej łazienki.

Niski lub wysoki wariant – który wybrać?

Osoby, które cenią komfort z pewnością wybiorą wariant niski, np. brodzik 100×90. Taki produkt łatwiej się czyści i jest bezpieczniejszy, szczególnie dla osób starszych. Dostępne na rynku zestawy podpłytkowe można montować bezpośrednio w posadzce, dzięki czemu łatwiej uzyskać stabilną konstrukcję, która nie będzie przepuszczać wody.

Jeśli interesuje nas bardziej wielofunkcyjny spód możemy wybrać brodzik prostokątny wysoki. Taki wariant doskonale sprawdzi się nie tylko przy pielęgnacji ciała. Szerokie kwadratowe dno umożliwi przeprowadzenie szeregu innych czynności, np.: ręcznego prania, kąpania noworodka czy mycia domowego zwierzęcia.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Spód kabiny musi być idealnie dopasowany do jej ścianek. Ze względu na zróżnicowane wymiary brodzików prostokątnych nie powinno to stanowić problemu, warto jednak przed składaniem zestawu upewnić się, że długość i szerokość obu elementów jest zgodna. W przeciwnym razie nasza kabina może być nieszczelna.

Dobrze jest zastanowić się nad typem tworzywa, z którego przygotowano brodzik. Najpopularniejsze są produkty z akrylu sanitarnego, który odznacza się dobrą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Takie brodziki najczęściej mają też przystępną cenę, dlatego chętnie wybierane są przez konsumentów. Dostępne są jednak warianty wykonane z trwalszych materiałów, takich jak konglomerat lub kamień. Takie produkty są jednak znacznie cięższe i wymagają większych nakładów finansowych.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Jaka wykładzina na schody? Jakie są zalety stosowania wykładzin przemysłowych?

1 lipca 2021

Wykładzina położona na schody to idealny sposób na ich wykończenie. Takie rozwiązanie jest świetne nie tylko do domów, ale również miejsc publicznych. Jednak zanim wybierzemy wykładzinę, musimy zwrócić szczególną uwagę…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca