sobota, 22 czerwca 2024r.

Jaki garnitur wybrać na wiosnę?

unnamed file 2

Wiosna to taka pora roku, kiedy wszystko budzi się do życia. Natura ubiera się w różnobarwne szaty, a tym samym człowiek zaczyna mieć potrzebę ubarwiania własnej garderoby. W przypadku kobiet będą to pastele i barwy wiosenne. W przypadku mężczyzn również powinna się dokonać pewna subtelna zmiana.

Szarość i spokojna zimowa kolorystyka oraz ciepłe odzienie powędruje do szafy. Zastąpią je żywsze barwy oraz lżejsze materiały. Garnitur szyty na miarę to doskonała okazja by dokonać wiosennej przemiany. Klasyczne garnitury są często ponadczasowe, ale nie znaczy to, że co kilka lat nie warto zainwestować w nowy elegancki strój.

Wiosenne kolory garniturów

Kolor garnituru wiosennego dobierany jest w zależności od osobowości posiadacza. Elegancja i styl nie oznacza czerni, ani spokojnych popieli, czy granatów. Elegancki, a zarazem ekstrawagancki mężczyzna sięgnie po żywsze barwy, ale będzie umiał je tak skomponować by całość zachowała styl i klasę.

Granat można zamienić na inny odcień niebieskiego, a popiel nawet na żółć. Nie ma znaczenia, jaką barwę garnituru codziennego wybierze mężczyzna. Ważne jest, by klasyczne kolory zachować na stroje potrzebne przy wyjątkowych okazjach.

Materiał na wiosnę

Wiosna to pora, kiedy temperatury zaczynają wzrastać. Nie jest jeszcze upalnie, a zdarzają się chłodniejsze dni. Garnitur powinien spełniać warunki, by dobrze chronić przed wiosennym chłodem, a jednocześnie nie przegrzać osobnika go noszącego.

Wybierając grubość materiału warto zastosować gramaturę od 190 do 240 gr. Taka gramatura pozwala stworzyć lżejszą konstrukcję i uwzględnia pogodowe warunki zewnętrzne. Tkanina ze splotem tropikalnym zdecydowanie jest przewiewniejsza. Dodatkiem może być marynarka na półpodszewce.

Garnitur kupowany, czy szyty na miarę?

Garnitur wiosenny, jak każdy inny na eleganckim i wymagającym mężczyźnie powinien doskonale leżeć. Wybór wśród gotowych modeli jest ogromny, ale niełatwy. Odpowiedni rozmiar nie gwarantuje, że sylwetka będzie się dobrze prezentowała.

Inaczej jest, gdy na wiosnę mężczyzna zafunduje sobie garnitur uszyty na miarę. Tu, poza fachową pomocą w doborze koloru, materiału i wzoru otrzymać można strój, który będzie, jak druga skóra. Krawiec odpowiednio skroi garnitur i dopasuje go do indywidualnych uwarunkowań sylwetki.

Wiosna jest dobrym okresem na odświeżenie swojej garderoby. Elegancki mężczyzna może skorzystać z tej okazji i skompletować cały zestaw odzieży do celów formalnych i mniej zobowiązujących. Nowe trendy na wiosnę to również nowe dodatki do garnituru, a tym samym duże pole do popisu dla wyobraźni.

Może spodobać Ci się również:

photo 1646015047570 891526ba5259cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzfHxGT1JNSU5HJTIwcGxhc3RpY3xlbnwxfDB8fHwxNjk5Nzg0Mzk4fDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Recykling plastiku – co powstaje? Jak nadać drugie życie tworzywom plastikowym?

1 października 2023

Plastik to tworzywo, które niezbyt dobrze jest postrzegane przez osoby chcące chronić środowisko. Warto jednak zauważyć, że surowiec ten może zyskać nowe życie, dzięki czemu tony plastiku nie będą zaśmiecały…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca