piątek, 08 grudnia 2023r.

Jakie nakrętki plastikowe zbierać?

Często słyszymy o różnych akcjach charytatywnych, które opierają się na zbieraniu nakrętek. Poprzez dowolną ilość wieczek z butelek plastikowych, możemy dołożyć się do leczenia ciężko chorej osoby, lub pomóc osobom poszkodowanym, w różnych wypadkach. Ale dlaczego właściwie zbierane są jedynie nakrętki? Czy butelka plastikowa jest w ogóle nieprzydatna? Jakie zamknięcia powinniśmy oddawać na akcje charytatywne?

W nakrętkach siła – czysty polietylen

Choć opakowania plastikowe mogą być przygotowane z różnych polimerów, nakrętki plastikowe zazwyczaj mają znacznie wyższą jakość. Zamknięcia przygotowuje się z czystego polietylenu, który jest bardzo cenionym surowcem wśród wielu producentów wyrobów.

Taki sam składnik znajduje się przykładowo w strukturze kosza zakupowego, plastikowej łopaty i innych narzędzi, może być również składnikiem obudowy komputera lub szeregu innych akcesoriów. A nakrętki stanowią tanie i szerokie źródło cennego składnika… Dlatego producenci tak chętnie skupują je i przetwarzają na produkty innej kategorii.

Dlaczego więc sami nie sprzedajemy nakrętek?

Powód jest prosty – zazwyczaj zamknięcia PET są stosunkowo tanie. Kilogram nakrętek w skupie będzie wart od 70 do 160 groszy. Biorąc pod uwagę, że na taką masę potrzeba aż pięciuset elementów, interes staje się nieopłacalny dla przeciętnego użytkownika.

Dlatego nakrętki zbiera się zazwyczaj na cele charytatywne. Podczas ogólnopolskich akcji, znacznie szybciej można uskładać większe ilości produktów i w ten sposób przyczynić się do uratowania drugiego człowieka. Zbieranie nakrętek ma również aspekt ekologiczny – butelki plastikowe bez niej po zgnieceniu mogą zajmować znacznie mniej miejsca w koszu na śmieci!

Które nakrętki plastikowe zbierać?

W tej kwestii właściwie nie ma żadnych ograniczeń. O ile butelki przygotowane są z różnych rodzajów plastiku, w kwestii nakrętek producenci zawsze stawiają na wysokiej jakości polimer. Wynika to z wielu czynników, jednak najważniejszy jest aspekt higieniczny. Nakrętki mają doskonale izolować produkt wewnątrz od otoczenia.

Z tego powodu zamknięcie opakowania plastikowego praktycznie w każdym przypadku będzie wytworzone z polietylenu. Stąd jeśli tylko możemy, warto segregować śmieci i zbierać każdą nakrętkę. Uczestnicząc w akcjach charytatywnych możemy zmniejszyć ilość plastiku w środowisku naturalnym, a jednocześnie przyczynić się do pomocy drugiemu człowiekowi. Ten niewielki wysiłek może mieć bardzo wiele korzyści!

Może spodobać Ci się również:

Ile kosztuje terapia Orthokine?

1 grudnia 2021

Wraz z wiekiem, nasze stawy zużywają się coraz szybciej. To naturalny proces, który dodatkowo może być potęgowany niektórymi chorobami, oraz otyłością. Do tej pory większość ekspertów nie mogła znaleźć skutecznego…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca