sobota, 18 maja 2024r.

Jakie są modne firany do salonu? Przegląd obecnych trendów

Jakie są modne firany do salonu? Przegląd obecnych trendów

Zasłony w zestawie z firanami powoli odchodzą w zapomnienie. Obecnie stawiamy na minimalizm, prostotę, aby jak najwięcej światła dziennego wpadało do wnętrz naszego domu. Jakie firanki zatem będą dobrym rozwiązaniem? Jakie wybrać, żeby nie żałować?

Modne firanki do salonu

Salon jest miejscem, w którym spędzamy stosunkowo dużo czasu, tak więc wybrane firanki muszą zapewniać odpowiedni poziom intymności, równocześnie powinny przepuszczać dużą ilość światła słonecznego. Dobrym rozwiązaniem będą zatem piękne firany do pokoju wykonane z lekkich, zwiewnych materiałów, półprzezroczystych. Można zawiesić 2 firanki w jednym oknie, czyli potraktować je dokładnie tak samo, jak zasłony. Ważne jest to, aby były wykonane z naturalnych materiałów, dobrze sprawdzi się w tym wypadku bawełna lub len.

Gdy zależy nam na bardziej ekstrawaganckim, oryginalnym rozwiązaniu warto postawić na firanki w innym kolorze niż biel. Dobrą propozycją będą modele beżowe, w odcieniach brązu czy szarości, a nawet pastelowego różu. Kluczowe jest to, aby firanki były dopasowane do stylu, w jakim urządzony jest salon.

Długie czy krótkie?

Jeżeli już decydujemy się na zawieszenie w salonie firan, to niech będą to piękne sięgające do ziemi tkaniny w jasnych barwach. W końcu mają być dekoracją salonu. Krótkie firanki sięgające do parapetu to trend sprzed kilku dekad, dziś chcąc  mieć modny i wygodny salon, warto stawiać na nowoczesne rozwiązania. Wybieraj firany lejące, lekkie, które dodadzą wnętrzu Twojego domu charakteru. Długie, proste firany sprawią, że pomieszczenie będzie prezentować się efektownie i elegancko.

Co z zasłonami?

Oczywiście nie trzeba ograniczać się wyłącznie do zawieszenia firanek, bo równie dobrze można pokusić o zastosowanie zasłoń, przy czym nie mogą być zbyt ciężkie, bo przytłoczą przestrzeń. W każdym sezonie inne wzory są modne, niemniej jednak jeżeli chcemy zastosować bezpieczne rozwiązanie, najlepiej stawiać na jasne kolory i subtelne, delikatne wzory.

W bieżącym roku na tapecie będą wzory kwiatowe, jednak połączone z jasnymi, 30stonowanymi barwami. Wśród modnych dekoracji okiennych nie zabraknie także cięższych materiałów w formie aksamitu czy satyny.

Wybierając osłony okienne warto mieć na uwadze aranżację salonu, funkcjonalność oraz stopień nasłonecznienia danego pomieszczenia. Dzięki temu bez wątpienia znajdziemy firanki i zasłony, które będą piękne i praktyczne, co więcej posłużą przez długi czas.

Może spodobać Ci się również:

photo 1580680639281 65797a764a0acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0OHx8Zm9sZGVyc3xlbnwxfDB8fHwxNjU5MTAzNzYyixlibrb 1.2.1q80w1080

Targi branżowe – jakie materiały przygotować, by dobrze wypaść na prestiżowej imprezie?

1 października 2022

Dobra promocja firmy jest kluczowa dla jej funkcjonowania i rozwoju. Nie można sobie z pewnością zlekceważyć każdego sposobu do zareklamowania własnej działalności, a targi branżowe to z pewnością jeden ze…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca