piątek, 08 grudnia 2023r.

Jakie są modne firany do salonu? Przegląd obecnych trendów

Jakie są modne firany do salonu? Przegląd obecnych trendów

Zasłony w zestawie z firanami powoli odchodzą w zapomnienie. Obecnie stawiamy na minimalizm, prostotę, aby jak najwięcej światła dziennego wpadało do wnętrz naszego domu. Jakie firanki zatem będą dobrym rozwiązaniem? Jakie wybrać, żeby nie żałować?

Modne firanki do salonu

Salon jest miejscem, w którym spędzamy stosunkowo dużo czasu, tak więc wybrane firanki muszą zapewniać odpowiedni poziom intymności, równocześnie powinny przepuszczać dużą ilość światła słonecznego. Dobrym rozwiązaniem będą zatem piękne firany do pokoju wykonane z lekkich, zwiewnych materiałów, półprzezroczystych. Można zawiesić 2 firanki w jednym oknie, czyli potraktować je dokładnie tak samo, jak zasłony. Ważne jest to, aby były wykonane z naturalnych materiałów, dobrze sprawdzi się w tym wypadku bawełna lub len.

Gdy zależy nam na bardziej ekstrawaganckim, oryginalnym rozwiązaniu warto postawić na firanki w innym kolorze niż biel. Dobrą propozycją będą modele beżowe, w odcieniach brązu czy szarości, a nawet pastelowego różu. Kluczowe jest to, aby firanki były dopasowane do stylu, w jakim urządzony jest salon.

Długie czy krótkie?

Jeżeli już decydujemy się na zawieszenie w salonie firan, to niech będą to piękne sięgające do ziemi tkaniny w jasnych barwach. W końcu mają być dekoracją salonu. Krótkie firanki sięgające do parapetu to trend sprzed kilku dekad, dziś chcąc  mieć modny i wygodny salon, warto stawiać na nowoczesne rozwiązania. Wybieraj firany lejące, lekkie, które dodadzą wnętrzu Twojego domu charakteru. Długie, proste firany sprawią, że pomieszczenie będzie prezentować się efektownie i elegancko.

Co z zasłonami?

Oczywiście nie trzeba ograniczać się wyłącznie do zawieszenia firanek, bo równie dobrze można pokusić o zastosowanie zasłoń, przy czym nie mogą być zbyt ciężkie, bo przytłoczą przestrzeń. W każdym sezonie inne wzory są modne, niemniej jednak jeżeli chcemy zastosować bezpieczne rozwiązanie, najlepiej stawiać na jasne kolory i subtelne, delikatne wzory.

W bieżącym roku na tapecie będą wzory kwiatowe, jednak połączone z jasnymi, 30stonowanymi barwami. Wśród modnych dekoracji okiennych nie zabraknie także cięższych materiałów w formie aksamitu czy satyny.

Wybierając osłony okienne warto mieć na uwadze aranżację salonu, funkcjonalność oraz stopień nasłonecznienia danego pomieszczenia. Dzięki temu bez wątpienia znajdziemy firanki i zasłony, które będą piękne i praktyczne, co więcej posłużą przez długi czas.

Może spodobać Ci się również:

Ile dostanę pensji na zwolnieniu lekarskim? Jaki procent wypłaty dostanę?

Ile dostanę pensji na zwolnieniu lekarskim? Jaki procent wypłaty dostanę?

24 czerwca 2019

Pracownik, który udaje się na L4, na pewno zastanawia się, ile dostanie pensji na zwolnieniu lekarskim. Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta, ponieważ wynika z przepisów. Poniżej prezentujemy wszystkie…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca