poniedziałek, 22 kwietnia 2024r.

Jakie trekkingi kupić na prezent dla bliskiej osoby?

photo 1515555230216 82228b88ea98cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMnx8bmlrZSUyMGFkaWRhcyUyMHNob2VzfGVufDF8MHx8fDE3MDM3NzIzMTh8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Świąteczny czas to okres, w którym chcemy obdarować swoich bliskich odpowiednimi prezentami. Ile głów, tyle pomysłów na to, by sprawić komuś przyjemność. Jedni stawiają na skromne upominki, z kolei drudzy wolą wręczyć praktyczne akcesoria. Dla zapalonego górskiego wędrownika można pokusić się o zakup obuwia trekkingowego. Które warianty warto wybrać?

Jak dopasować rozmiar butów na prezent?

Jeśli mamy taką możliwość, sprawdźmy lub dyskretnie zapytajmy, jaki numer obuwia najczęściej stosuje dana osoba. Dzięki temu będziemy mieć przybliżoną skalę podczas zakupu prezentu. Trzeba pamiętać, że buty zimowe w góry powinny być w pełni dopasowane do kształtu stopy, a ich rozmiar raczej nie powinien przekraczać długości kończyny.

Można jednak pokusić się o zakup obuwia delikatnie większego. Nawet jeśli nie trafimy z rozmiarem, warto zachować paragon i zapytać sprzedawcę o możliwość ewentualnej wymiany prezentu. W ten sposób będziemy mogli zareagować, gdy podarunek okaże się zbyt mały lub zbyt duży.

Prezent dla kobiety – elegancki czy praktyczny?

Panie z pewnością docenią obie te cechy, choć warto pamiętać, że buty trekkingowe mają być przede wszystkim funkcjonalne. Dlatego dobierając prezent dla amatorki spacerów po Tatrach, w pierwszej kolejności sprawdźmy jego wygląd, krój oraz zewnętrzne cechy. Wytrzymałe obuwie z pewnością będzie służyć osobie obdarowanej przez wiele lat, dlatego warto sprawdzić, czy jego jakość faktycznie będzie zadowalająca.

Nie oznacza to jednak, że kobieta nie będzie patrzeć na wygląd prezentu. Najlepiej postawić na komfortowe asicsy damskie w stonowanym odcieniu. Takie produkty łatwiej będzie dopasować do wielu stylizacji i można będzie je wykorzystać przez cały rok.

Na co jeszcze zwracać uwagę podczas zakupu?

Nie warto wybierać butów trekkingowych ze względu na cenę. Bardzo często jakość tańszych wariantów jest niska, przez co produkty mogą ulec uszkodzeniu nawet po pierwszym sezonie. Jeśli chcemy, by obdarowana osoba długi czas cieszyła się z prezentu, warto wyłożyć więcej pieniędzy i kupić sprawdzone, markowe obuwie.

Gdy nie mamy pewności, które trekkingi wybrać, dobrze jest zgłosić się po pomoc do sprzedawcy. W renomowanym sklepie pracownicy obsługi z pewnością znają się na butach trekkingowych i chętnie pomogą doradzić, który wariant będzie najbardziej pasował.

Może spodobać Ci się również:

Materace kokosowe - dla kogo?

Materace kokosowe – dla kogo?

15 października 2020

Planujesz zakup nowego materaca do swojego łóżka i nie wiesz, jaki rodzaj będzie dla Ciebie najlepszy? Bardzo ważną kwestią jest dobranie odpowiedniego wypełnienia, które pozwoli uzyskać najlepszą jakość snu, komfort…

Czytaj więcej