sobota, 18 maja 2024r.

Mięso na pizzy – kurczak, pepperoni czy może salami? Jaki dodatek wybrać?

Mięso na pizzy - kurczak, pepperoni czy może salami? Jaki dodatek wybrać?

Coraz częściej zauważanym ostatnio trendem jest zamawianie jedzenia na dowóz. Obecnie co druga osoba narzeka na brak czasu, więc jest to niesamowicie wygodne rozwiązanie. Wśród najchętniej zamawianych posiłków od dłuższego czasu w zestawieniu króluje pizza. Najsmaczniejsze typy to oczywiście te z mięsem, jak kurczakiem, pepperoni bądź salami. Zatem na które się zdecydować? A może połączyć je ze sobą wszystkie?

Popularne mięsne dodatki

Salami to przez obecność słoniny w składzie dość tłusta wędlina, o intensywnym smaku i zapachu. Doskonale współgra z łagodniejszymi warzywami, takimi jak cebula czy pieczarki. Innym dodatkiem jest dość popularny kurczak, który w smaku jest lżejszy od salami, szczególnie chętnie wybierany przez dzieci. Mięso to pasuje niemal do wszystkich składników, dzięki temu znaleźć można go w niejednej pozycji menu popularnych pizzerii. Dla fanów ostrych smaków do gustu powinna przypaść pizza z pepperoni. To rodzaj ostrej, dojrzewającej kiełbasy, włoskiego pochodzenia, o specyficznym smaku. Należy do wykwintniejszych składników używanych w restauracjach, stąd cena dania też może być znacząco wyższa. W zależności od osobistych upodobań każde z tych mięs pasuje do większości innych dodatków, więc każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Pizza z pieca opalanego drewnem

Kraków znany jest nie tylko z pięknej starówki, ale wiele osób chwali to miasto również za ciekawe knajpy z dobrym jedzeniem. Szczególnie polecana pizzeria to tak naprawdę każda z kamiennym piecem, a takich tam nie mało. Pszenne placki wypiekane w takich warunkach smakują niepowtarzalnie, łączy się je z aromatycznym, pomidorowym sosem oraz różnymi dodatkami. Kojarzone są również z włoskim klimatem, gdzie pizza to przecież danie niemal narodowe. Ta prawdziwa wersja podawana jest z oliwą z ziołami, rezygnuje się raczej już z tradycyjnego sosu czosnkowego, choć nadal ma mnóstwo zwolenników.

Obecnie w natłoku codziennych obowiązków, kiedy każdy jest zabiegany, coraz częściej można spotkać się z taką usługą jak pizza na dowóz, którą oferuje dziś niejedna pizzeria. Smaczny placek przechowywany w kartonowym pudełku nadaje się również do późniejszego odgrzania i zabrania do pracy. Takie danie to również idealny pomysł na zapewnienie posiłku gościom zaproszonym na imprezę czy spotkania firmowe, ponieważ nie wymaga sztućców, można jeść ją po prostu rękami.

Może spodobać Ci się również:

photo 1511649475669 e288648b2339ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Jak internet pomaga na rynku pracy, czyli z jakich narzędzi warto skorzystać szukając pracy lub pracowników?

1 marca 2022

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez dostępu do internetu To taki wynalazek, który bardzo mocno wszedł w życie społeczeństw cywilizacji uprzemysłowionej. Globalny dostęp do zakupów, informacji, a także…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca