środa, 07 czerwca 2023r.

Pianka poliuretanowa – co warto wiedzieć? Jak docieplić dom?

Pianka poliuretanowa - co warto wiedzieć? Jak docieplić dom?

Nowy dom lub odremontowany starszy potrzebuje dobrego docieplenia. Opłaty za ogrzewanie są coraz wyższe, a dobrze ocieplony budynek zdecydowanie obniży rachunki.

Wśród wielu propozycji materiałó izolacyjnych wyróżnia się pianka poliuretanowa. Jest doskonałym materiałem na izolację termiczną, którego montaż jest prosty i szybki.

Właściwości pianki poliuretanowej

Pianka PUR szczelnie wypełni powierzchnię i zminimalizuje upływ ciepła z budynku. Jej właściwości to lekkość, a także dobre odprowadzanie z budynku wilgoci, co przekłada się na bardziej suche i ciepłe powietrze wewnątrz. Dzięki temu można zapobiec powstawaniu grzybów i pleśni.

Wyjątkowo dobrze sprawdza się latem chroniąc wnętrze domu przed przegrzaniem i zimą dbając o zachowanie ciepła wewnątrz. Wysokie parametry izolacyjne pianka uzyskuje dzięki możliwości zastosowania cieńszych warstw.

Montaż

Tworzenie izolacji pianką PUR jest szybkie i łatwe. Metoda natryskowa pozwala na równomierne ułożenie warstwy izolacyjnej na budynku i można ją zastosować również tam, gdzie występują skosy lub załamania w powierzchni. Bardzo popularne jest jej zastosowanie przy ocieplaniu poddasza.

Pianka wnika w każdą szczelinę, a naturalna właściwość powiększania się wypełnia nawet trudno dostępne miejsca. Łatwy i bezpieczny montaż sprawnie wykonany przez specjalistę pozwoli w krótkim czasie na docieplenie domku jednorodzinnego.

Zalety pianki PUR

W odróżnieniu od innych materiałów dociepleniowych pianka poliuretanowa jest materiałem niepylącym i bezpiecznym nawet dla alergików. Wełnę mineralną lub styropian trzeba wycinać i okładać strukturę domu, co może spowodować powstanie mostków cieplnych, czyli miejsc niezaizolowanych, w których zbiera się wilgoć i dochodzi do ochłodzenia. Pianka docierająca w każdy kąt niweluje ten efekt całkowicie.

Z zalet można wymienić izolację akustyczną, a także to, że pianka nie koliduje z innymi materiałami. Można położyć ją również na warstwach z wełny mineralnej i styropianu. Dodatkowym atutem jest to, że izolacja piankowa chroni zarazem przed gryzoniami, które nie wygryzają w niej dziur.

Ceny użycia pianki PUR na izolację są dużo niższe niż kilkanaście lat temu, gdy materiał trzeba było sprowadzać z zagranicy. W tej chwili na rynku działa wielu usługodawców oferujących wykonanie izolacji.

Warto zasięgnąć rady u profesjonalistów, wybrać dobrą firmę, a montaż odbędzie się sprawnie i dokładnie. Inwestycja zamortyzuje się szybko, choćby ze względu na wieloletnie działanie takiej izolacji i na jej skuteczność.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 3

Szukając pracy, czyli kiedy warto skontaktować się z headhunterem?

1 maja 2021

Zawód headhuntera nie zawsze jest dobrze rozumiany przez poszukującego pracy człowieka. Często taka osoba kierując swe kroki w stronę łowcy głów nie wie, jakie w tym zawodzie obowiązują zasady i…

Czytaj więcej