sobota, 22 czerwca 2024r.

Płótno Canvas – co to jest? Charakterystyka popularnego nośnika zdjęć

unnamed file 9

Do prezentacji fotografii i odbitek wystawowych, można wykorzystać standardowe papierowe arkusze. Producenci zapewniają różnorodne typy materiału, który odznacza się mniejszym lub większym stopniem połysku. Jest jednak inny sposób prezentacji zdjęć, wykorzystując specjalnie przygotowane płótno. Na jego powierzchni, również można przygotować drukowane odbitki, jest to częsty sposób do prezentacji pejzaży i reprodukcji słynnych dzieł sztuki. Jakie zalety ma wykorzystanie płótna?

Czym jest płótno Canvas?

Tego typu materiał zwykle powstaje z bawełnianych lub poliestrowych włókien. Odznacza się delikatną strukturą, a jednocześnie dużą wytrzymałością. W zależności od celu stosowania klient może zamówić płótna o różnej gramaturze, dzięki czemu dopasuje grubość do charakterystyki przyszłej wystawy.

Płótno bawełniane jest świetnym rozwiązaniem do druku reprodukcji, przedstawiania artystycznych prac wystawienniczych, a także jako podkład pod dzieła muzealne. To materiał posiadający gęsty splot ozdobny, który zapobiega przewodzeniu światła i pozwala uzyskać maksymalną jakość zadrukowanego materiału. Płótno Canvas odznacza się przy tym bardzo wysokim poziomem trwałości, dodatkowo dużą elastycznością.

Właściwości i zalety materiału

Podkłady tej marki mają szereg zalet. Przede wszystkim, płótno bawełniane świetnie imituje profesjonalne podłoże malarskie. Dodaje w ten sposób dziełu wrażenia ręcznego przygotowania. Materiał można wykorzystać nie tylko do prezentacji dzieł sztuki, nadaje się on również do dekoracji wnętrz mieszkań czy budynków usługowych.

Tak przygotowany obraz nie będzie wymagał oprawy, bowiem boczne ściany mogą również być zadrukowane. Zarówno płótna poliestrowe, jak i bawełniane odznaczają się wysoką wytrzymałością i dobrą współpracą z każdym typem barwników. Ponadto, unikalna struktura tkaniny będzie zapobiegać powstawaniu defektów i refleksów świetlnych podczas prezentacji zdjęć w oświetlonych pomieszczeniach.

Kiedy warto wykorzystać płótno do druku?

To materiały, które są doskonałym nośnikiem fotografii i obrazów. Z wykorzystaniem podkładów można przygotować nadruki atramentowe i pigmentowe. Płótna są odporne na promieniowanie UV i pleśnienie, dzięki temu mogą być zastosowane w pomieszczeniach o zwiększonym poziomie wilgoci, takich jak łazienka czy kuchnia.

Wysokiej jakości wydruki zawsze będą bezwonne i bardzo trwałe. Atutem, jaki posiada Canvas płótno jest także intensywna, żywa i jednocześnie naturalna kolorystyka, a także wysoka dokładność przygotowanego nadruku. Można wybrać zarówno płótna matowe, jak i pokryte dodatkową nabłyszczającą powłoką podkłady, które nadadzą zdjęciom odpowiedniego blasku.

 

Może spodobać Ci się również:

photo 1523192193543 6e7296d960e4cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw2fHxhcGFydG1lbnR8ZW58MXwwfHx8MTY3NzU4OTExMwixlibrb 4.0.3q80w1080

Kupno mieszkania – na co zwrócić uwagę? Ważne informacje dla kupujących mieszkanie

1 marca 2023

Zakup mieszkania to dla większości osób jedna z najważniejszych transakcji w życiu. Szukając, więc własnego lokum, należy zwrócić uwagę na każdy szczegół, ponieważ niektóre niedopatrzenia ze strony kupującego mogą spowodować…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca