czwartek, 18 lipca 2024r.

Potrzebujesz doskonałego papieru? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Szukaj firm z wieloletnią tradycją

Potrzebujesz doskonałego papieru? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę? Szukaj firm z wieloletnią tradycją

Niezależnie od branży, w jakiej pracujemy, często istnieje konieczność wykonania wysokojakościowych wydruków, zarówno w kwestii przygotowywania dokumentów, jak i materiałów reklamowych. Kluczem do sukcesu i estetycznego wyglądu ulotki czy też raportu jest nie tylko odpowiednia drukarka, ale także niezawodny jakościowo papier. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedniego producenta lub dystrybutora artykułów papierniczych.

Gramatura papieru

Jednym z parametrów, którym warto się sugerować przy wyborze odpowiedniego papieru, jest z pewnością jego gramatura. To właśnie od gramatury zależy grubość kartek i wytrzymałość, a co za tym idzie także i jakość wydruku oraz komfort pisania ręcznego. Wyższa gramatura (minimum 160 g/m2) idealnie sprawdzi się przy wydruku zdjęć.

W przypadku potrzeby przygotowania istotnych dokumentów, zaproszeń, certyfikatów czy też korespondencji, warto zdecydować się na papier o gramaturze minimum 90 g/m2. Każda dobrze wyposażona hurtownia artykułów plastycznych powinna mieć w swoim asortymencie dobry papier w wielu kolorach i o różnej gramaturze.

Klasa papieru

Papier określany jest także odpowiadającą mu klasą, oznaczaną literowo. Klasa informuje o jakości danego papieru. I tak: klasa A to papier najwyższej jakości. Znaczy to, że wykonane na nim wydruki będą cechowały się idealnym kontrastem oraz wyjątkowo wyrazistym odwzorowaniem kolorów. Wybierając papier najwyższej jakości możemy mieć pewność, że ważnym dokumentom nie będzie niczego brakowało, a wygląd wydruków będzie poświadczał także o profesjonalizmie naszej firmy.

Wybierz firmę z wieloletnią tradycją

Na rynku istnieje wiele firm trudniących się produkcją artykułów papierowych, jednak nie wszystkie mogą poszczycić się dużym doświadczeniem. Dzięki wieloletniej pracy w danej branży firma jest w stanie zagwarantować, że procesy produkcyjne ma opanowane do perfekcji, a sam fakt utrzymania się na rynku przez długi czas pozwala mieć pewność, że produkty są wysokojakościowe, a wykorzystywane technologie podążają z duchem czasu. Każda ceniąca się hurtownia artykułów papierniczych oferuje produkty jedynie sprawdzonych producentów, jednak warto się zainteresować, jakie jest doświadczenie danej firmy w pracy z artykułami papierowymi.

Zaufani producenci

Firma z tradycjami przez lata jest w stanie zbudować zaufanie klientów. Stąd dobrym pomysłem jest także sugerowanie się opiniami ludzi, którzy wykorzystują spore ilości artykułów papierniczych ze względu na prowadzoną przez siebie działalność lub zajmowane stanowisko. Jednym z producentów, którzy cieszą się wyjątkowym zaufaniem, jest francuska firma Clairefontaine, która dodatkowo kładzie nacisk na ekologię, angażując się w opiekę nad setkami hektarów francuskich lasów.

Może spodobać Ci się również:

photo 1643660526741 094639fbe53acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyOHx8ZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjY5NDg3NjE1ixlibrb 4.0.3q80w1080

Korona na zęba – jak się robi? Co należy wiedzieć przed założeniem korony?

1 sierpnia 2023

Jeżeli nasze zęby nie wyglądają zbyt dobrze i wpływa, to negatywnie na nasze codzienne funkcjonowanie oraz kontakty z innymi ludźmi, warto podjąć odpowiednie kroki i nie zwlekać z wizytą u…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca