piątek, 08 grudnia 2023r.

Szukając pracy, czyli kiedy warto skontaktować się z headhunterem?

unnamed file 3

Zawód headhuntera nie zawsze jest dobrze rozumiany przez poszukującego pracy człowieka. Często taka osoba kierując swe kroki w stronę łowcy głów nie wie, jakie w tym zawodzie obowiązują zasady i czym kieruje się headhunter. To może pokutować odmową pomocy w znalezieniu pracy, co powoduje wysoki dyskomfort psychiczny u bezrobotnego.

Chcąc oszczędzić sobie takich przykrych okoliczności warto zapoznać się z dokładnym działaniem headhunterów, których również w naszym kraju jest coraz więcej. Osoby wykonujące ten zawód działają w myśl dobrze pojętych interesów swoich zleceniodawców, niezależnie, czy będzie to poszukujący pracy, czy pracodawca. Dlatego trzeba sobie uświadomić, kiedy warto do łowcy głów się zwrócić, a kiedy należy w inny sposób szukać pracy.

Jak działają profesjonalni headhunterzy na rzecz pracodawców?

Wiedza, kim jest headhunter i jakie są jego zadania pozwala na zrozumienie sytuacji, w której możemy spodziewać się kontaktu z nim oraz takiej, gdy z całą pewnością ominie nas to. W skrócie, jest to człowiek, który podejmuje się znalezienia na pracownika na wyselekcjonowane stanowisko w sposób szybki, a jednocześnie niezwykle efektywny. Końcowym tego efektem jest idealne dopasowanie do siebie pracodawcy i pracownika.

Zacząć warto od przybliżenia działania headhuntera na zlecenie pracodawców. Działa on głównie w kategorii znajdowania wysoko wyspecjalizowanych pracowników, którzy często są zatrudnieni w innej firmie. Jeśli więc jesteś takim specjalistą, to z pewnością możesz spodziewać się, że ktoś taki się z tobą skontaktuje.

Dlaczego headhunter odrzuca kandydaturę?

Każdy poszukujący pracy może zdecydować się na wynajęcie headhuntera, by znalazł mu wyjątkową pracę. Jednakże można otrzymać odmowę przyjęcia zlecenia z różnych powodów, które warto poznać.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że profesjonalny headhunter patrzy nie tylko na doświadczenie zawodowe, ale także na potencjał twórczy i charakter poszukującego pracy. Posiadając dostęp do wielu pracodawców ma możliwość dopasowania człowieka również do zespołu w danej firmie. Dlatego nie zawsze szukający zatrudnienia trafia w potrzeby headhuntera.

Headhunter, kiedy się go spodziewać?

Z całą pewnością posiadając kwalifikacje w rzadkim zawodzie można spodziewać się kontaktu z headhunterem. Osoba taka przeszukuje swoją pokaźną bazę zaprzyjaźnionych osób, by trafić na kogoś, kto wskaże nasze nazwisko.

W sytuacji, gdy nie zajmujemy specjalistycznego stanowiska nasze szanse maleją. W zawodach powszechnych warto sięgnąć po inne rozwiązania, takie jak branżowe portale lub internetowy portal pracy.

Może spodobać Ci się również:

Mocno się rumienisz? Bolą Cię policzki? Sprawdź, czy to nie trądzik różowaty. Jak go leczyć?

Mocno się rumienisz? Bolą Cię policzki? Sprawdź, czy to nie trądzik różowaty. Jak go leczyć?

29 sierpnia 2019

Około 1/10 dorosłych cierpi na trądzik różowaty – dotyczy to zwłaszcza osób o bardzo jasnej cerze, która nie potrafi skutecznie bronić się przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Choroba ta należy do…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca