czwartek, 18 lipca 2024r.

Zadbaj o zdrowie swojego zwierzaka i wybierz badania profilaktyczne. Jakie badania warto wykonywać?

photo 1644675272883 0c4d582528d8cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0N3x8dmV0JTIwY2F2YWxpZXJ8ZW58MXwwfHx8MTcxNzc5MDUxMHwwixlibrb 4.0.3q80w1080

Badania profilaktyczne są niezwykle istotne, jeżeli chodzi o zdrowie zwierząt. Właściciele zwierzaków powinni wiedzieć, że ważne jest nie tylko ich karmienie, czy pielęgnacja, ale także zdrowie. Nierozpoznanie chorób na samym początku ich rozwoju, a nawet pewne niedobory składników odżywczych, mogą niekorzystnie wpłynąć na zdrowie zwierzęcia. Postaw zatem na zdrowie swojego pupila i wykonuj regularnie badania profilaktyczne.

Badania profilaktyczne u zwierząt – dlaczego warto wykonywać je regularnie?

Wykonywanie badań profilaktycznych, pozwala na ocenę stanu zdrowia, a także wychwycenie pewnych nieprawidłowości, w tym też rozpoznanie poważniejszych schorzeń u naszego zwierzęcia. Dzięki regularnym badaniom profilaktycznym mamy pewność, że stan zdrowia naszego zwierzęcia jest dobry. Takie badania są tak samo ważne, jak w przypadku człowieka.

Nie warto z nich rezygnować, jeżeli zależy Ci przede wszystkim na zdrowiu. Regularne badania są jeszcze ważniejsze, jeśli zwierzak na coś choruje i musimy stale monitorować jego stan zdrowia.

Tutaj przeprowadzanie takich badań jest niezbędne. Przeprowadzenie takich badań umożliwia lecznica dla zwierząt w Krakowie, więc znalezienie takich usług jest proste, co przekłada się na lepsze zdrowie zwierząt.

Jakie badania profilaktyczne wykonuje się u zwierząt?

Do badań, które warto regularnie wykonywać u swojego zwierzaka, zaliczamy, między innymi morfologię, badanie kału, badanie na pasożyty. Ważne jest także sprawdzanie, czy zwierzak nie ma pcheł oraz kleszczy. W przypadku pcheł i kleszczy u psów oraz kotów, można skutecznie się przed nimi zabezpieczyć.

Wystarczy zastosować specjalne krople lub obrożę, która zapewni ochronę przez określony czas. Do bardziej specjalistycznych badań, pozwalających również monitorować stan zdrowia zwierzęcia, zalicza się badania histopatologiczne, USG narządów wewnętrznych, RTG, a nawet testy alergiczne.

Dlaczego należy profesjonalnie zadbać o zdrowie swojego zwierzęcia?

Posiadane zwierzęta zawsze uważamy za członków naszej rodziny. Staramy się nimi, jak najlepiej opiekować oraz poświęcamy im sporo czasu. Aby móc opiekować się zwierzakiem jak najdłużej, koniecznie trzeba zadbać o jego zdrowie, w czym pomoże Ci dobry weterynarz w Krakowie.

Stałe monitorowanie stanu zdrowia zwierzęcia, pozwoli w porę pochwycić nieprawidłowości. W większości przypadków możemy, dzięki temu uniknąć rozwoju poważnych chorób, co mogłoby negatywnie wpłynąć na zwierzę. Dobre zdrowie wpływa także na dobre samopoczucie zwierzaka. Jeżeli zwierzęciu nic nie dolega, czuje się ono naprawdę dobrze, co można zauważyć po jego zachowaniu.

Może spodobać Ci się również:

Radiografia cyfrowa w weterynarii – skuteczne i opłacalne rozwiązanie dla każdego gabinetu

1 stycznia 2022

Od ponad stu lat badania rentgenowskie wykorzystywane są w placówkach medycyny ludzkiej i weterynaryjnej. Przez większość tego czasu do robienia zdjęć RTG używano błon światłoczułych. Technikę udoskonalano, aż do momentu…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca