sobota, 18 maja 2024r.

Ile kosztuje dentysta?

unnamed file 1

Chociaż w niektórych wizyta u dentysty budzi strach i niepokój i mowa tu również o osobach dorosłych, warto regularnie sprawdzać stan swojego uzębienia, dzięki temu można zachować zdrowie i dobre samopoczucie na długi czas. Ile kosztuje wizyta u dentysty? Czy warto ustawić się w kolejce do gabinetu stomatologicznego przyjmującego pacjentów w ramach NFZ? Jak szukać prywatnego stomatologa?

Na NFZ czy prywatnie?

Na to pytanie nie ma oczywiście jednoznacznej odpowiedzi, dużo zależy od zasobności naszego portfela, oczekiwań, potrzeb oraz problemu, z jakim chcemy zgłosić się do dentysty. Warto oczywiście brać pod uwagę to, że wizyta w ramach NFZ nie będzie zrealizowana od ręki, aczkolwiek trzeba będzie ustawić się w dość długiej kolejce.

Niestety prawda jest taka, że usługi w ramach NFZ nie są kompleksowe, ani dostępne na tyle, aby można było skorzystać z nich w awaryjnych sytuacjach, na przykład w momencie, gdy dopadnie nas niespodziewany ból zęba czy ulegniemy wypadkowi, w którym ucierpi nasze uzębienie.

Prywatna praktyka stomatologiczna daje większe możliwości i jest bardziej dostępna, jeżeli nas na to stać. Obecnie na rynku funkcjonuje całkiem sporo gabinetów dentystycznych, więc na pewno znajdziemy pomoc na wysokim poziomie. Panuje przekonanie, że prywatne usługi dentystyczne są realizowane na wyższym poziomie, jednak nie jest to regułą.

Na co zwrócić uwagę podczas szukania gabinetu dentystycznego?

Pacjent, który decyduje się na skorzystanie z prywatnej opieki stomatologicznej, wymaga, aby były to usługi na najwyższym poziomie. Jest to całkowicie zrozumiałe, jednak nie zawsze będziemy w stanie trafić na specjalistę, który sprosta naszym oczekiwaniom. Jak szukać stomatologa, aby nie być zawiedzionym?

Po pierwsze dobry stomatolog Kraków Bronowice będzie posiadał pozytywne opinie wśród swoich pacjentów. Warto zwrócić uwagę również na jego kompetencje, specjalizację oraz na to, czy gabinet, w którym przyjmuje,  jest dobrze wyposażony. Leczenie stomatologiczne zrealizowane przy użyciu wysokiej jakości materiałów i sprzętów, bez wątpienia będzie skuteczniejsze. Po drugie, pamiętajmy, że nie zawsze wysoka cena idzie w parze z jakością usług i odwrotnie.

Ile trzeba zapłacić za wizytę w prywatnym gabinecie stomatologicznym?

Decydując się na korzystanie z prywatnego gabinetu dentystycznego, trzeba będzie liczyć się z koniecznością zainwestowania sporych pieniędzy. W zależności od lokalizacji gabinetu, doświadczenia stomatologa oraz zakresu usług, koszty mogą naprawdę różne. Większość dentystów wizytę kontrolą oferuje za darmo, standardowe leczenie próchnicy kosztuje około 100-200 złotych, leczenie kanałowe to koszt około 600-800 złotych, za usuwanie kamienia wraz z fluoryzacją zapłacimy około 200-250 złotych. 

Najdroższe będzie leczenie ortodontyczne oraz implantologiczne. Co ciekawe, w ramach NFZ nie można liczyć na refundację implantów zębowych, możliwe jest to wyłącznie w przypadku zakładania protezy.

Może spodobać Ci się również:

photo 1489171078254 c3365d6e359fcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3OXx8cmVhbCUyMGVzdGF0ZSUyMHJlbnRhbHxlbnwxfDB8fHwxNjkwNTU2OTQwfDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Jak urządzić mieszkanie pod wynajem krótkoterminowy?

1 grudnia 2023

Z wynajmu krótkoterminowego bardzo często korzystają turyści, którzy mają swoje oczekiwania. Dlatego przygotowując pomieszczenia pod tę formę inwestycji, musimy zrobić wszystko, by lokatorzy czuli się tutaj jak u siebie. Dzięki…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca