sobota, 25 marca 2023r.

Ile waży tokarka? W jakich miejscach należy stawiać maszyny obróbcze?

photo 1531053326607 9d349096d887cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMXx8bWV0YWwlMjB3b3JrfGVufDF8MHx8fDE2MzUxNzI5MzIixlibrb 1.2.1q80w1080

Tokarka to urządzenia, które zaliczamy do dużych maszyn obróbczych. Tego typu sprzęt daje ogromne możliwości, jeżeli chodzi o obróbkę, dlatego bardzo chętnie jest wykorzystywany w zakładach produkcyjnych. Jakie są poszczególne parametry tokarek i jakie miejsce powinny zajmować w zakładach produkcyjnych?

Tokarka – ile waży?

Tokarki CNC to dosyć potężne urządzenia, które mają również dużą wagę. Oczywiście konkretne modele tychże urządzeń mogą się od siebie różnić pod względem ciężkości, to pomimo tego waga wcale nie jest mała. Zazwyczaj waga tokarek przewyższa 2000 kg, ale zdarzają się też urządzenia ważące powyżej 5000 kg.

Jak widać, ilość kilogramów w przypadku takich maszyn obróbczych jest bardzo zróżnicowana. W momencie szukania tokarek warto zwracać uwagę na parametry sprzętu, gdzie także podana jest waga obrabiarki. Na ciężkość sprzętu ma wpływ wiele czynników, a także to z czego dokładnie składa się urządzenie.

Gdzie postawić tokarkę w zakładzie produkcyjnym?

Kupując tokarkę, należy zastanowić się, gdzie postawić to urządzenie. To, w jakim miejsce będzie się znajdowała tokarka, ma wpływ na komfort pracy oraz dostępność do maszyny. W przypadku, gdy maszyna będzie ustawiona w budynku wielopiętrowym, trzeba sprawdzić, czy konstrukcja jest na tyle wytrzymała, żeby utrzymać ciężkie urządzenie.

Ponadto istotne jest też wypoziomowanie tokarki, aby została ona ustawiona prosto. W momencie, kiedy urządzenie będzie źle ustawione, wpłynie to negatywnie na działanie i przebieg obróbki.

Zakład produkcyjny powinien być odpowiednio dostosowany do maszyn obróbczych. Jeśli zakupimy centrum obróbcze to w przeciwieństwie do pojedynczych maszyn ilość zajmowanego miejsca nie będzie tak duża, jak byśmy wybrali pojedyncze urządzenia.

Jak dbać o tokarkę, aby działała jak najdłużej?

Prawidłowa konserwacja tokarki z pewnością przedłuży czas jej użytkowania, co jest najkorzystniejszym rozwiązaniem dla użytkowników. Regularna wymiana narzędzi, które się zużywają, a także bezzwłoczne naprawianie usterek to bardzo ważna kwestia, od której zależy to, jak długo będziemy mogli korzystać z obrabiarki.

Oczywiście wpływ ma tu także wspomniane wcześniej miejsce ustawienia. Odpowiednie warunki, a nawet temperatura, w jakiej trzymana jest tokarka również, może wpływać na stan maszyny. Niewłaściwe użytkowania takiego sprzętu i brak konserwacji mogą spowodować, że nawet najdroższe urządzenie ulegnie awarii, co uniemożliwi dalsze użytkowanie.

Może spodobać Ci się również:

photo 1599603780100 9a9e42b0489fcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1fHxzaG93ZXJ8ZW58MXwwfHx8MTY1Nzg3MDg0MQixlibrb 1.2.1q80w1080

Jak urządzić małą łazienkę z kabiną prysznicową?

1 października 2022

Na niewielkiej przestrzeni trudniej jest zaplanować meble i akcesoria tak, by łazienka była komfortowa i praktyczna. Problematyczny będzie nie tylko dobór właściwej kabiny przyściennej, lecz również pozostałych elementów i mebli.…

Czytaj więcej