czwartek, 07 lipca 2022r.

Jak dobrać garnitur ślubny do sylwetki?

Idealny garnitur ślubny? Musi być przede wszystkim elegancki, dobrze wykonany i dopasowany do sylwetki Pana Młodego. Co to oznacza w praktyce? Krój danego stroju powinien eksponować mocne strony danej postury i ukrywać wszystkie ewentualne mankamenty. Jak osiągnąć wspomniany cel? Sprawdź, jaki fason będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej figury.

Krępa budowa ciała

Mężczyźni o krępej budowie ciała powinni zrezygnować z mocno  taliowanych garniturów na rzecz modeli typu regular fit. Warto sięgnąć po marynarki z szerokimi klapami i spodnie ze zwężanymi nogawkami zaprasowanym kantem. Wbrew pozorom garnitur nie powinien być zbyt luźny. Nadmiar materiału nie ukryje nadprogramowych kilogramów. Zamiast wyszczuplić, poszerzy sylwetkę.

Szczupła budowa ciała

A jaki garnitur ślubny będzie pasować do smukłej sylwetki? W tym przypadku dobrze sprawdzi się marynarka z klapami o standardowej szerokości bez dodatkowego wypełnienia ramion. Spodnie mogą mieć obniżony stan i mankiety. Warto pamiętać o dodaniu paska, który optycznie nieco poszerzy talię. Czego natomiast należy unikać? Przede wszystkim pionowych wzorów (głównie pasów). Sprawią, że sylwetka wyda się jeszcze szczuplejsza.

Muskularna budowa ciała

Dla mężczyzn o umięśnionych ramionach świetnym wyborem będzie marynarka z lekkim taliowaniem bez dodatkowego wypełnienia w górnej części oraz wąskie spodnie. Stylizacja powinna być elegancka, a jednocześnie niezbyt wyszukana. Ozdoby oraz dodatkowe akcesoria tylko niepotrzebnie odwracałyby uwagę od wysportowanej sylwetki, która sama w sobie jest ogromnym atutem.

Dobór garnituru – kilka podstawowych zasad

Typ sylwetki ma bez wątpienia bardzo duże znaczenie przy wyborze garnituru ślubnego. Istnieje również kilka innych, podstawowych zasad, których należy przestrzegać:

  • marynarka ma przylegać do ciała, ale nie powinna go opinać,
  • rękawy muszą odsłaniać mankiety koszuli i kończyć się półtora centymetra powyżej nadgarstka,
  • nogawki spodni powinny sięgać górnej części cholewek obuwia.

Garnitur szyty na miarę Twojej sylwetki

Jeśli chcesz w dniu ślubu czuć się naprawdę wyjątkowo, wybierz strój szyty na specjalne zamówienie. Będzie kosztował nieco więcej niż ten dostępny w masowej sprzedaży, ale inwestycja szybko się zwróci i przyniesie szereg rozmaitych korzyści. Przede wszystkim wygodę i pewność, że garnitur jest idealnie dopasowany do sylwetki oraz indywidualnych oczekiwań, dzięki czemu podkreśli Twoje atuty i ukryje słabsze strony.

 

Może spodobać Ci się również:

Podatek od nieruchomości - ile wynosi?

Podatek od nieruchomości – ile wynosi?

19 czerwca 2020

Podatek od nieruchomości należy do grupy opłat ustalanych przez samorząd lokalny. Trafia on w całości do budżetu gminy. Jest to równocześnie jedno z głównych źródeł jego finansowania. Każdego roku Minister…

Czytaj więcej