piątek, 26 kwietnia 2024r.

Jak kupić używany samochód? Na te rzeczy musisz zwrócić uwagę

photo 1485291571150 772bcfc10da5cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMXx8Y2FyfGVufDF8MHx8fDE2NTM5MTY3NDMixlibrb 1.2.1q80w1080

Nowe pojazdy z salonu cieszą nasze oczy, jednak przeważnie są nieosiągalne pod względem cenowym. Dlatego często decydujemy się na zakup starszych aut, które mimo wieku i pewnego stopnia zużycia nadal mogą posłużyć nam przez wiele lat. Tutaj jednak pojawia się pewien problem – nie wiemy, który samochód będzie dla nas najlepszy. Dlatego dziś podpowiemy, na co zwracać uwagę w trakcie poszukiwań…

Oryginalny przebieg 120 000 km!

Nieuczciwi sprzedawcy bardzo często manipulują licznikiem kilometrów, by podbić wartość samochodu. Choć takie działanie jest nielegalne, niestety wciąż jest dość często spotykane. W jaki sposób zatem sprawdzić, czy widoczny przebieg jest prawdziwy?

Najlepiej udać się na stację diagnostyczną, która zweryfikuje ten parametr w profesjonalny sposób. Jeżeli sprzedawca podczas oględzin samochodu nie wyrazi zgody na taki krok, już mamy sygnał, że z tym pojazdem jest coś nie tak. Poza tym warto dokonać wstępnej selekcji na etapie przeglądania ofert. Gdy przykładowo zobaczymy propozycję sprzedaży dwudziestoletniego samochodu, który był stale eksploatowany i mimo tego ma bardzo niski przebieg, najlepiej od razu ją odrzucić.

Auto sprawne, bezwypadkowe!

Każda drobna stłuczka lub poważniejszy wypadek negatywnie wpływa na jakość karoserii. Oczywiście w warsztacie lakierniczym można naprawić takie ubytki, zawsze jednak takie miejsce będzie osłabione i bardziej podatne na korozję. Dlatego warto przed zakupem upewnić się, że na karoserii nie ma śladów uszkodzeń.

Jeśli zaobserwujemy nawet drobne wykwity rdzy lub przegięcia, warto skonsultować je ze sprzedawcą. Można też użyć profesjonalnych mierników grubości lakieru, które mogą wskazać miejsca ewentualnych stłuczeń z przeszłości. Jeśli sprzedawca będzie próbował zataić takie fakty, nie warto kupować danego modelu. Bardzo prawdopodobne, że jego stan nie jest aż tak atrakcyjny, jak nam się wydaje.

Po co jechać na stację kontrolną? Przecież samochód jest idealny!

Gdy sprzedawca będzie miał duże opory przed wjazdem na stację kontroli, również warto rozważyć sensowność dalszych działań. Dla wielu handlarzy samochodów wizyta w warsztacie przed zakupem to już standard, z resztą nikogo nie powinien dziwić fakt, że nabywca chce sprawdzić swój towar przed zakupem.

Co jest sprawdzane na stacji kontroli? Przede wszystkim stan poszczególnych układów, które mają istotny wpływ na prowadzenie samochodu. Dodatkowo specjaliści mogą zweryfikować jakość lakieru i elementów karoserii, sprawdzą wydajność silnika oraz ewentualne wycieki płynów, które mogą świadczyć o usterkach.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Co to są manipulatory przemysłowe z mechanizmem pneumatycznym? Podstawowe zastosowanie urządzeń

1 stycznia 2021

Do szybszego i bardziej wydajnego przenoszenia i magazynowania ciężkich akcesoriów podczas produkcji, przydać się mogą manipulatory przemysłowe. To sprzęt, który znacznie odciąża operatora i pomaga mu chwytać oraz przenosić wyroby…

Czytaj więcej