czwartek, 07 lipca 2022r.

Jak wybrać dobry kredyt?

Jak wybrać dobry kredyt?

Każdy z nas okresowo może znaleźć się w sytuacji, kiedy bieżące potrzeby będą znacznie przewyższały dochody. Takie okoliczności mogą zaistnieć w życiu prywatnym, gdy potrzebujemy wykonać remont czy pokryć koszty leczenia, ale także w życiu zawodowym, gdy potrzebny jest kredyt inwestycyjny. Zwykle wtedy szukamy sposobu na szybkie pożyczanie pieniędzy.

 

Gdzie można pożyczyć pieniądze?

 

W Polsce pieniądze najczęściej pożycza się w banku albo w instytucji parabankowej. Banki zajmują się udzielaniem kredytów, z reguły tych na wyższe kwoty i na dłuższy czas. Formalności są tutaj z góry określone, a klienci obowiązkowo weryfikowani są w bazach BIK. Najłatwiej uzyskać kredyt jest więc osobom, które od dawna w banku posiadają rachunek bieżący i do tego mają wysokie, stabilne dochody. Zwykle dużo szybciej udaje się pożyczyć pieniądze w instytucjach parabankowych oraz w Internecie, gdzie dostępne są pożyczki online. Warto jednak pamiętać, że instytucje parabankowe specjalizują się przede wszystkim w produktach takich jak chwilówki, czyli w pożyczkach na małe kwoty udzielanych na czas do 90 dni.  Obecnie zarówno banków, jaki i instytucji parabankowych jest bardzo dużo, klienci mają więc szeroki wybór. Jeśli zaś ktoś nie dysponuje czasem na odwiedzanie punktów obsługi klienta może skorzystać z ułatwienia, jakim jest doradztwo finansowe Wrocław.

 

Kiedy warto postawić na doradztwo finansowe?

 

W punktach doradztwa finansowego pracują fachowcy, którzy doskonale znają branżę kredytową, a ponadto mają swoje sprawdzone kontakty. Działalność punktów doradczych polega na tym, że w jednym miejscu gromadzone są oferty wielu instytucji i można je łatwo porównać. Jeśli więc ktoś chciałby otrzymać kredyt dla firm Wrocław, po podaniu kilku parametrów będzie mógł zapoznać się z ofertami na takie właśnie kredyty. Jest to niebywale wygodne, bo jeśli klient nie spełnia wymagań w jednym banku, zawsze można poszukać dla niego oferty w innym. Podobnie rzecz ma się, gdy ktoś stara się o kredyt samochodowy Wrocław. Odwiedzając dobrego doradcę bardzo szybko dowie się, gdzie może liczyć na kredyt na dobrych warunkach.

Jak porównywać oferty by wybrać najlepszą?

 

Szukając dla siebie kredytu, zawsze należy zapytać doradcę finansowego o wszelkie szczegóły, takie jak oprocentowanie, prowizja, konieczność opłacenia ubezpieczenia. Od razu należy też zapoznać się z opłatami za opóźnienia w spłacie. Warto także poprosić o symulację spłat w kilku wariantach czasowych. Przed zaciągnięciem kredytu należy także dokładnie zapoznać się z umową kredytową.

 

Może spodobać Ci się również:

Niepokojący zapach unosi się w Twoim samochodzie? To może być zanieczyszczona klimatyzacja! Przeczytaj, co zrobić

Niepokojący zapach unosi się w Twoim samochodzie? To może być zanieczyszczona klimatyzacja! Przeczytaj, co zrobić

27 sierpnia 2019

Ocieplenie klimatu coraz bardziej daje się we znaki. Upalne wakacje stają się już normą. Większość z nas nie wyobraża sobie przetrwania takich fal gorąca bez klimatyzacji w aucie, szczególnie w…

Czytaj więcej