niedziela, 25 lutego 2024r.

Materace sprężynowe – dla kogo nadają się do snu?

Materace sprężynowe - dla kogo nadają się do snu?

Materace sprężynowe ostatnimi czasy cieszą się dużą popularnością. Nic dziwnego, bowiem są wygodne, stosunkowo tanie i wykonane z dobrych jakościowo materiałów. W jaki sposób zbudowany jest materac sprężynowy? Dla kogo będzie on idealnym rozwiązaniem? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Jak zbudowany jest materac sprężynowy?

Jak sama nazwa na to wskazuje, są one wypełnione sprężynami. Wewnątrz pokrowca znajdziemy także kilka zewnętrznych warstw, które oddzielają ciało użytkownika od materiałów sprężystych. Dzięki temu niezależnie od tego, w jakiej pozycji śpimy, nie poczujemy twardych elementów. Najtańsze są sprężyny bonnelowe, które jednak są coraz rzadziej wybierane, ze względu na to, że nie są w stanie odpowiednio dopasować się do kształtu naszego ciała, co nie jest oczywiście korzystne dla zdrowia.

Aktualnie najczęściej stosuje się sprężyny kieszeniowe, które nie są ze sobą w żaden sposób połączone. Pracują od siebie niezależnie, dzięki temu możliwe jest idealne dopasowanie do kręgosłupa. Firma Hilding gwarantuje egzemplarze najwyższej jakości, które są bardzo komfortowe i mają długą żywotność, dzięki czemu ich regularna wymiana nie jest konieczna. W niektórych modelach możemy spotkać warstwy kokosa lub trawy morskiej. Mają one za zadanie utwardzenie materaca.

Dla kogo materac sprężynowy będzie dobrym rozwiązaniem?

Materace sprężynowe będą idealne dla par. Wszystko dlatego, że każda ze sprężyn działa osobno, dlatego w przypadku przenoszenia się na drugi bok, partner lub partnerka nic nie poczują. Jest to także świetne rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy w sposób szczególny cenią sobie zarówno tradycyjne, jak i ekonomiczne rozwiązania. Materace sprężynowe są stosunkowo tanie, pomimo to bardzo wygodne. Dodatkowo podpierają sylwetkę i nie wytwarzają dziwnych hałasów, które bywają irytujące. Warto wspomnieć o tym, że materace firmy Hilding posiadają nowoczesny system 7 stref twardości, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania.

Z materaców sprężynowych będą zadowolone osoby, którym zależy na tym, aby materac oddychał. Przy każdym uciśnięciu mamy do czynienia z wydmuchiwaniem powietrza, co zapewnia doskonałą cyrkulacje. Jest to istotne chociażby ze względów higienicznych.

Materace sprężynowe z warstwami utwardzającymi (kokosu, trawy morskiej) okażą się idealne dla osób, które uwielbiają spać na twardej powierzchni lub są otyłe. Zmniejsza to możliwości dopasowania się materaca do ciała, co w niektórych przypadkach jest konieczne.

Może spodobać Ci się również:

photo 1423592707957 3b212afa6733cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1fHxsYXd8ZW58MXwwfHx8MTY2NDYyMzYxMAixlibrb 1.2.1q80w1080

Jakie prawa przysługują Polakom w Niemczech? Co wpływa na bezpieczeństwo osoby zatrudnionej w Niemczech?

1 września 2022

Decydując się na wyjazd do Niemiec, należy wiedzieć, że obowiązujące tam przepisy mogą różnić się od tych w naszym kraju. Ponadto osoba pracująca za granicą jest zobowiązana przestrzegać przepisów prawa…

Czytaj więcej

Biznes

Nowe technologie

Praca